Klis izbacio Zvijezdu 09 iz Kupa BiH

Fudbaleri Klisa iz Buturović Polja ostvarili su plasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine i to zahvaljujući minimalnoj pobjedi protiv Zvijezde 09, bilo je 1:0.

Gol odluke je postigao Mirza Pirija u finišu prvog dijela, tačnije u 43. minuti susreta kada je sjajnim udarcem savladao golmana protivničkog tima i donio prednost domaćima.

Zvijezda 09 je pokušavala u nastavku da se vrati u meč i dođe do izjednačenja rezultata, ali je Klis odolijevao njihovim napadima i izborio plasman u polufinale.

Klis - Zvijezda 09 1:0 (Pirija 43')

Klis: Cero, Kozić, Ćosić, Šehić, Vila, Kudra, Šimunović, Mušinović, Pirija, Makan, Bitevija. Trener: Nedim Kudra.

Zvijezda 09: Avramović, Beširević, Jokić, Stjepanović, Šujić, Blagojević, Hasanhodžić, Tojčić, Stanišić, Nikolić, Milošević. Trener: Mladen Obrenović.