Petarda Želje Slobodi iz Novog Grada

Fudbaler  Željezničar Sport Teama ostvarili su još jednu veliku pobjedu, a u 17. kolu na domaćem terenu bili su bolji Slobode iz Novog Grada rezultatom 5:1.

"Utakmica nije opravdala epitet derbija kola, za to su krivci izabranici Zorana Ćurguza koji su od prve minute zaigrali maksimalno angažovano i odmah je došao gol Bojana Markovića. Nije se mnogo čekalo da se prednost udupla jer je pogodio danas sjajni Danilo Teodorović. To je bio rezultat prvog poluvremena, a lako je prednost mogla biti ubjedljivija. Nakon samo 30 sekundi igre u drugom poluvremenu pogodio je Aleksandar Petrović da bi sa bijele tačke Adonis Bilal donio četiri gola prednosti. Peti pogodak za domaće dao je dvostruki strijelac Bojan Marković. Do kraja meča gosti su uspjeli samo da postignu počasni gol preko Vučena", navodi se na stranici OFK Sport Tim.

Ovo je druga pobjeda za Željezničar za šest bodova u nastavku, a u narendom kolu igraju u Istočnom Sarajevu sa Slavijom.

Slavija 2 : 3 Leotar
Tekstilac 3 : 0 Borac
Drina 5 : 1 Jedinstvo
Modriča 2 : 3 Ljubić
Zvijezda 09 4 : 0 Podrinje
Sutjeska 0 : 1 Kozara
Željezničar 2 : 1 Sloga
Sloboda 0 : 2 Rudar Prijedor