Pobjeda Hala, remi u derbiju kola

Danas je odigrana većina utakmica 40. kola Lige 1. Lider je povećao vodstvo a u derbiju kola nije bilo pobjednika.

Hal Siti savladao je na svom terenu Nortempton. Već na poluvremenu domaći su imali sigurno vodstvo zahvaljujući Elderu i Luisu-Pitersu. U nastavku susreta, konačan rezultat postavio je Vajt.

Derbi kola odigrali su drugoplasirani Piterboro i trećeplasirani Sanderlend. Na dosta lošem terenu, u prvom poluvremenu nije bilo većih prilika. Domaći su poveli sa 1-0 golom Dembelea. Konačnih 1-1 postavio je iz sjajnog slobodnog udarca Megidi.

Ročdejl i Ipsvič odigrali su 0-0. Portsmut je golom Kenona savladao Vigan sa 1-0 te je skočio na četvrto mjesto. Barton je nastavio sa sjajnom formom i savladali su Svindon sa 2-1 dok je Blekpul savladao Džilingem sa 4-1 i sada su peti.

Hal je prvi sa 76 bodova, Piterboro ima 73 a Sanderlend 71 bod. Na dnu su Bristol sa 37, Vimbldon sa 36, Vigan sa 35 te Ročdejl sa 33 boda.