Favoritoi po planu

Favoriti su odnijeli sigurne pobjede u utakmicama 9. kola Gradske fudbalske lige Gradiška.

Nakon minimalne pobjede u derbi susretu protiv Mladosti, fudbaleri Bratstva iz Kozinaca sa 3:1 savladali su Viluse. Dvostruki strijelac je bio Aleksandar Dulić, dok je ponovo sa bijele tačke precizno pogodio iskusni Slaviša Kovačević. Utješni gol za goste postigao je Bojan Blagojević deset minuta prije kraja utakmice.

U derbi susretu devete runde pomalo iznenađujuće i vrlo lako do pobjede su došli fudbaleri Mladosti na gostovanju u Orahovi. U prvom poluvremenu penal je realizovao Boban Bjelić, dok su u nastavku pitanje pobjednika rješili sa dva gola Ozren Cvišić, te sa jednim kapiten Rade Džajić.

Najviše golova viđeno je u Rogoljima gdje su domaći do 72. minute imali prednost od 5:0. Strijelci su bili kapiten Momčilo Đurić (2), Dragan Plisnić, Belmin Lizalo i Nermin Crnović. Ipak u posljednjih desetak minuta gosti iz Romanovaca uspjevaju smanjiti rezultat na 5:2 zahvaljujući dvostrukom strijelcu Stefanu Dukiću.

Romanovci 1 : 0 Vilusi
Bratstvo (K) 5 : 0 Ratar
Stevan Dukić 0 : 4 Mladost