Leo bolji od Krojača

Leotar . Tekstiilac 1:0

U 29. kolu Prve lige Republike Srpske FK "Leotar" je u Policama sa 2:0 (1:0) pobijedio FK "Tekstilac" iz Dervente. Ovom pobjedom Leo se ponovo vratio na drugo mjesto na tabeli.

Leotar je u utakmicu ušao sa željom da se od svojih navijača oprosti pobjedom. Jedini pogodak u prvom.poluvremenu viđen je u 44. minutu, a postigao ga je Sekulović.

Gosti su zaprijetili na početku drugog poluvremena, ali je golman domaćih bio na mjestu. Nakon prekršaja u kaznenom prostoru domaćina nad Perovićem sudija Jevtić je pokazao na bijelu tačku. Penal je šutirao Perović u lijevu stranu Vukanovićevog gola, ali je on pravovremeno reagovao i odbio loptu, na koju je ponovo pritrčao Perović, ali šutirao je iznad gola.

Samo tri minuta kasnije na suprotnoj strani nakon prekršaja nad Ristićem ponovo je dosuđen penal. Najstrožu kaznu izveo je Šipovac, ali njegov udarac se od stative odbio u gol-aut. Na taj način u roku od tri minuta nisu iskorišćen dva penala.

Domaćin je imao više od igre, a u 74. minutu udarac Šipovca odlično je odbranio golman gostiju. Ipak, mreža Tekstilca se zatresla u 79. minutu kada je nakon centaršuta Maksimovića sa desne strane u šesnaestercu najviše skočio Ristić i glavom poslao loptu u nebranjeni dio gola. Tako je domaćin udvostručio svoju prednost, a do kraja nije bilo promjena rezultata.

Nakon utakmice trener Oleg Ćurić je rekao da se na igračima vidio umor.

"Pobjeda je najvažnija, a tu su i nova tri boda. Idemo dalje i radićemo na tome da osvježimo igraće i već se okrećemo novoj utakmici i polako se pripremamo za finale Kupa Republike Srpske. Srećni smo što se oprostili pobjedom od naše publike", istakao je Ćurić.

Nakon 15. mjeseci oko 150 gledalaca ispratilo je svoje ljubimce aplauzom, a sa tribina su imali podršku navijača "mlađi tigrovi".

Stadion Police. Glavni sudija: Aleksandar Jevtić. Pomoćne sudije: Dragan Keranović i Mladen Stupar. Četvrti sudija: Bojan Panić. Delegat: Nemanja Kulina. Žuti kartoni: Leotar (Ateljević i Kolak), a Tekstilac (Milošević).

FK "Leotar": Vukanović, Andrić (od 38. minuta Sekulović), Paranos, Ramić, Milić (od 46. minuta Aćimović), Medan (od 55. minuta Ristić), Maksimović, Đurić, Šipovac, Ateljević, Zečević (od 56. minuta Kolak). Trener: Oleg Ćurić.

FK "Tekstilac": Milošević, Marić, Đekić, Jolović, Bubanja, Stajić (od 77. minuta Nestorović), Perović, Reljić (od 65. minuta Dubačkić), Ajković, Vidović (od 65. minuta Vugdalić), Dujaković.

Izvor:trebinjelive.info

Rudar Prijedor 4 : 3 Slavija
Sloga 2 : 0 Sloboda
Kozara 0 : 0 Željezničar
Podrinje 1 : 4 Sutjeska
Ljubić 3 : 0 Zvijezda 09
Jedinstvo 1 : 4 Modriča
Borac 3 : 0 Drina