Sutjeska bolja od Budućnosti

Nastavljena je uspešna serija fočanskog prvoligaša u pripremnim utakmicama pred start prvenstva u prvoligaškom karavanu Republike Srpske. Nakon što su odigrali nerešeno 1:1 sa Leotarom, potom pobedili Kolinu 3:0, Romaniju 6:3  i Glasinca 1936 2:1 , pred izabranicima Miljana Radanovića oružje je položila i ekipa federalnog prvoligaša Budućnosti iz Banovića ,susret se igrao u Vogošći, a Sutjeska je trijumfovala minimalno, ali potpuno zasluženo. Strelac jedinog pogotka bio je  Rašević u 75. minutu .

Fudbaleri Sutjeske su presekli jednu akciju domaćeg tima na sredini terena, Radović je glavom uposlio Nikolu Mojovića koji je lepo asistirao Raševiću, a iskusni napadač je potvrdio sve svoje golgeterske kvalitete i poslao loptu u mrežu Banovićana.

Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri sa nekoliko obostranih prilika, međutim mreže su mirovale.

Slično je bilo i u nastavku, ali su Fočaci uspeli da materijalizuju svoju bolju igru i stignu do pobede.

Treba istaći da ekipa Sutjeske nije bila kompletna u ovom susretu, izostao je Arbinja radi lakše povrede, a Okuka nije nastupio radi privatnih obaveza.

Po onome što su pokazali i u ovom susretu  a igralo se  po sparnom, teškom vremenu, igrači Sutjeske već potvrđuju da su dobro  pripremljeni  i 15 dana pred početak nadmetanja u Prvoj ligi Republike Srpske kako stvari trenutno stoje potpuno će spreni  dočekati susret prvog kola kada im u goste dolazi novi prvoligaš Omarska.

Poslednju proveru Suteska će imati narednog vikenda, a protivnik će u“ generalki“ biti ekipa Slavije iz Istočnog Sarajeva.

Budućnost (B) - Sutjeska (F) 0 : 1  (0:0)

Gradski stadion u Vogošći.Gledalaca:50. Sudija : Amir Smajlović (Vogošća). Strelac: Rašević u 75. minutu.

Budućnost (B) - S. Mukić, Mahmutović,  Džinić, Torlaković, A . Mujkić, Čavalić, Trumić, Mustafić, Mujagić, Demirović, Behrem. Igrali su još: Vrabac, Čergić.

Sutjeska (F) - Pajević, Pljevaljčić, O. Mojović, Mihajlović,  Milutinović, Danilović, Đoković, N. Mojović, D. Mojović, Rašević, Blagojević. Igrali su još: Burilo, Filipović, D. Ivanović, Radović, Šupić, Marković, Pavlović, Matović