Mitrović strijelac u novoj pobjedi Fulama, poraz Redinga

Fudbaleri Fulama upisali su pobjedu u trećem kolu Čempionšipa. Fulam je kao gost savladao Milvol sa 2-1.

Fulam je fantastično otvorio susret. Golom Aleksandra Mitrovića poveli su u sedmoj minuti. Samo dva minuta kasnije, Karvaljo je pogodio za 2-0. Domaći nisu odustajali ali sve što su uspjeli bio je utješni gol preko Afobea.

Reding Veljka Paunovića doživio je poraz. Reding je na svom ''Madejskom'' izgubio od Bristola sa 3-2.

Meč nije dobro počeo za Paunovićevu ekipu. Golom Vajmana, gosti su poveli u petoj minuti. U 14. minuti, Martin je duplirao vodstvo Bristola. Pet minuta kasnije, Aziz je smanjio na 2-1.  U 52. minuti, Vajman je drugim golom na utakmici povećao vodstvo Sitija. Deset minuta prije kraja, Mur je smanjio na 3-2. Međutim, Reding nije imao snage da dođe do boda.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati. Piterboro je prokockao 2-0 te je odigrao 2-2 sa Kardifom. Luton je kao gost sa 1-0 savladao Barnslija a istim rezultatom Koventri je savladao Blekpul. Hadersfirld je sa 1-0 savladao Preston kući dok je Stouk savladao Svonsi sa 3-1 u Velsu.