Proleter na Maksimovićev pogon (video)

Maksimović. Proleter Dvorovi

Danas je u Brčkom odigrana utakmica u okviru drugog kola Druge lige Republike Srpske, grupe  Istok. Po sunčanom i sparnom vremenu, pred oko stotinjak gledaoca na stadionu Ilićke sastali su se domaćin ekipa Ilićke i gostujući sastav Proletera iz Dvorova.

Jako oprezna igra i jednih i drugih odredila je i sam tempo meča pa su do 35' minuta gledaoci prisustvovali taktičkom nadmudrivanju između dvije ekipe.
Međutim sva taktika i teorija pala je u vodu kada je kapiten Proletera Maksimović  uzeo loptu na centru terena i bukvalno prešao kompletnu ekipu sa sve golmanom i poslao loptu u mrežu Ilićke. Zaista prizor kakav se rijetko viđa na našim terenima i u mnogo većim ligama.

Očigledno da je Maksimović već odavno prerastao ovaj rang takmičenja. Odmah po postignutnom prvom golu desio se još jedan hladan tuš za domaće. Vlačić je bio strijelac u 39' minutu.
Ovim rezultatom se otišlo na odmor. U 55' minutu Maksimović još jednim solo prodorom rješava pitanje pobjednika, 3:0 za goste.

Debitant u drugoligaškom karavanu mladi Lakić izvrsno reaguje u 58' minutu i iz kosa pogađa suprotni ugao domaćina.
Ipak iz jednog prekida počasni pogodak za domaćine glavom postiže Zimonjić u 75' minutu.

Konačno Ilićka -Proleter 1:4 (0:2)

Jedinstvo (Br) 3 : 0 Mladost (G)
Ilićka 01 1 : 4 Proleter
Romanija 3 : 1 Glasinac 1936
Guber 1 : 0 Drina HE
Famos 3 : 0 Rudar 1925
Vlasenica 3 : 1 Stakorina
Velež 2 : 0 Mladost (R)