Preokret Jokanovog Šefilda, favoriti prošli dalje

Fudbaleri Šefild Junajteda savladali su Derbi Kaunti sa 2-1 te su se tako plasirali u treće kolo Liga kupa.

U prvom poluvremenu i jedni i drugi su pokušavali ali na gol se čekalo do same završnice. U 44. minuti, Sibli je donio vodstvo Derbiju. U 53. minuti, Luk Friman donosi izjednačenje ekipi Slaviše Jokanovića. U 76. minuti, poptuni preokret. Bili Šarp pogodio je za 2-1 i ispostaviće se pobjedu.

U ostalim susretima, favoriti su ostvarili pobjede. Lids je sa 2-0 savladao Kru. Istim rezultatom kao gosti prošli su dalje i Fulam protiv Birmingema odnosno Brajton protiv Kardifa. Vulvsi su sa 4-0 deklasirali Notingem u gostima. Iako je Ken dobio crveni, Everton je sa 2-1 savladao Hadersfild dok je Brentford nakon preokreta savladao Forest Grin sa 3-1.