Rudar savladao Posušje

Fudbaleri Rudara  Prijedfora isavladali su danas u 8. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine Posušje na svom terenu sa ubjedljivih 3:0.

Prijedorčani do vodstva dolaze već u 13. minuti utakmice kada Demir Jakupović pogađa gol Galića. Uspjeli su gosti nakon tog pogotka da se konsoliduju i preuzmu konce igre u svoje  rukae, ali i pored nekih dobrih napada nisu uspjeli da pogode gol Šćekića.

I kada oni ne uspjevaju da savladaju golmana domaćih stigla ih je kazna. Bojan Burazor je asistent a kapiten domaćih, štoper, Nemanja Pekija, pogađa za 2:0.

I jedni i drugi u nastavku drugog poluvremena imaju neke svoje šanse, ali sve do 83. minute nije bilo novih golova. Tada devetnaestogodišnji Joseph Amoah bježi odbrani Posušja i pogađa za 3:0. Na ruku gostiju nije išlo ni to što su od 67. minute igrali sa igračem manje jer je crveni karton dobio Leko.

Rudar tako stiže do svoje druge pobjede ove sezone, prve na Gradskom stadionu, te ima osam bodova, dok Posušje ostaje na pet osvojenih bodova.

Rudar - Posušje 3:0 (Jakupović 13, Pekija 52, Amoah 83).

Leotar 0 : 1 Zrinjski
Rudar Prijedor 3 : 0 Posušje
Radnik 1 : 3 Tuzla City
Sloboda 1 : 1 Borac
Široki Brijeg 0 : 0 Željezničar
Velež 1 : 1 Sarajevo