Bimal Jedinstvo u finalu Kupa Republike Srpske

Bimal Jedinstvo, Brčko

U susretu polufinala Kupa Republike Srpske večeras u Gacku, ekipa Bimal Jedinstva savladala je domaće Gacko rezultatom 0:3 (20:25, 18:25, 25:27).

U prvom setu brčanke su na samom početku stekle prednost o čuvale je do kraja za vođstvo 0:1. I drugi su gošće bolje otvorile ali Gacko se držalo u igri do polovine seta i rezultata 13:13. Potom se Jedinstvo odlijepilo serijom poena na 14:19 i privele set kraju.

U trećem setu viđena je najveća borba i neizvjesnost. Povele su Gačanke sa 11:9 a potom i 20:18, te imale prednost sve do 23:22. Ipak u završnici seta gošće su bile spretnije i riješile set u svoju korist rezultatom 25:27.
:Ovom pobjedom Bimal Jedinstvo plasiralo se u finale Kupa RS gdje ih očekuje BL Volley koji je ranije eliminisao Jahorinu.