Trijumf Sloge u Maglaju

MAGLAJ – Rukometaši Sloge su u prvoj pripremnoj utakmici savladali u Maglaju istoimenu domaću ekipu rezultatom 31:26. Dobojlije su bile bolji protivnik cijelim tokom meča.

Gosti su već na na samom startu utakmice poveli 3:0. Novom serijom od tri uzastopna gola Sloga povećava vođstvo 6:1. U 16.minutu na semaforu je stajao rezultat 4:11. Tim Dejana Vasilića igrao je dobro u odbrani a nadahnuto i efikasno u napadu. Domaći u 18.minutu nakon tri gola u seriji smanjuju zaostatak na 7:11. u toku je bio 22.minut Sloga je imala plus sedam 16:9.  Na odmor gostujući tim odlazi sa vođstvom 19:14.

U nastavku Sloga je ponovo bila dobra u deganzivnim zadacima. Golmani su odlično branili. Dobru partiju pružili su mladi Marinko Blagojević i Nikola Đurić u odbrani.  U 42.minutu dobojski tim imao je prednost 25:18. Razliku od sedam golova održavali su sve do finiša susreta. Tada su domaći uspjeli da ublaže poraz 26:31. Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Vladan Đurđević sa 9 i Miloš Trifunović sa 8 golova. U ekipi Maglaja najefikasniji su bili Amar Hasić, Benjamin Čičkušić i Amar Kendić sa po 4 gola.

MAGLAJ – SLOGA 26:31 (14:19)

Dvorana: Sportska u Maglaju. Gledalaca: 100. Sudije: Armin Mulabdić i Dino Murtezanović (oba iz Maglaja). Delegat: Haris Bradarić (Maglaj). Sedmerci: Maglaj 6(3), Sloga 4(4). Isključenja: Maglaj 2, Sloga 18 minuta.

MAGLAJ: Selimbegović, Radojičić 1, Hajdić, Bašov 1, Suljaković 2, Kendić 4, Hrnjičić, Delić 3, Bajraktarević 3, Krpić, Alić, Đ.Bosić, Čičkušić 4(3), Hasić 4, Stančić 1, Ćosić 2. Trener: Ermin Bajrić.

SLOGA: Bogdanović, Stojanović 5, Đurđević 9, Tulendić 2, Vladimir Stanković 1, Trifunović 8(4), Blagojević, Dejanović, Ristić 1, Knežević 5, Đurić, Bajović. Trener: Dejan Vasilić

Hercegovina 23 : 24 Borac M:TEL
Vogošća 27 : 27 Leotar
Maglaj 24 : 24 Gračanica
Konjuh 38 : 28 Čapljina
Sloboda 29 : 31 Izviđač
Sloga 33 : 33 Goražde