Kozara krenula pobjedom

kozara, Gradiška

Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci, pred oko stotinu dobro promrzlih gledalaca  po neobično hladnom vremenu za ovo doba godine, danas je odigrana utakmica 16. kola mtel: I lige  Republike Srpske između Kozare i FK Alfa iz Modriče, u kojoj je Kozara sa dva gola Maksimović Drage, novajlije u njenim redovima, slavila nad gostima iz Modriče.

Dobro fudbaleri Kozare otvaraju utakmicu i već u 4. minuti Maksimović sa ivice šesnaesterca jako šutira, ali lopta odlazi pored gola. Samo tri minuta kasnije, Savanović nakon prodora odlično pronalazi Maksimovića, ali lopta nakon udarca glavom odlazi preko gola. Ono što nije uspio tad, Maksimović popravlja u 21. minuti, nakon što ga odlično pronalazi mladi Veljkić glavom šalje loptu iza Ćuruvije i dovodi Kozaru u vođstvo od 1-0. Priliku da povećaju vođstvo Kozare kreiraju dva puta zaredom odličnim prodorima Malbašić, pa Maksimović, ali ih ne ispraćaju ostali saigrači i lopta dva puta prozuji peterac gostiju. Na drugoj strani pokušava Šoškić, ali Modić sa lakoćom brani njegov šut.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, majstorija Maksimovića. Iz okreta zahvata loptu na nekih dvadeset dva, tri metra i šalje je izvanrednim lobom iza leđa golmana Alfe. Kozara vodi sa 2-0 od 48. minuta. Samo minut kasnije uzvraćaju gosti, ali Radić nespretno zahvaća loptu u petercu Kozare i prebacuje i Modića i gol Kozare. Može Kozara da poveća prednost preko Maksimovića, ali je neprecizan, a samo minut kasnije u 58. minuti vrhunski prodor Popovića koji je driblingom nanizao par igrača Alfe, uposlio Savanovića, koji jako šutira iz trka, ali lopta odlazi preko gola. Još nekoliko šansi imaju Maksimović i Savanović, ali bez dobre završnice, dok gosti pokušavaju u dva navrata preko Božića bezuspješno i rezultat se do kraja ne mijenja, te Kozara zasluženo slavi.

Sljedeće subote, 12. 3. 2022. godine igraju se utakmice 17. kola mtel: I lige  Republike Srpske. Fudbaleri Kozare putuju u Pilicu gdje će im domaćin biti ekipa Budućnosti.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Živković M., Veljkić S. )od 60. min. Govedarica S.), Malbašić A., Savanović M., Jandrić S. (od 79. min. Ilić D.), Kovačević M., Popović A. (od 87. min. Pepić D.), Maksimović D., Đukanović I. (60. min. Lolić D.), Runić M., trener Žerić N., klupa: Glišić P., Matić B., Ljepojević L.

FK Alfa (Modriča): Ćuruvija M., Mišić P. (od 72. min..), Radić D. (od 72. min. Simić O.), Ivetić U., Hasičić Mirza. (od 46. min. Cvijanović N.), Stojanović T., Šoškić P., Božić M., Ninković N., Hara Kenta (od 79. min. Hasičić Miralem), Guskić P., trener: Lukić M., klupa: Radulović M., Pljevaljčić S., Šakota L.

Drina 2 : 1 Sloga
Omarska 0 : 1 Sutjeska
Zvijezda 09 2 : 0 Ljubić
Sloboda 1 : 0 Podrinje
Tekstilac 0 : 0 Željezničar ST
Krupa 6 : 0 Borac