Lokosice slavile protiv Drine u veoma važnoj utakmici na startu drugog dijela sezone

ŽFK Lokomotiva Brčko

Fudbalerke Lokomotive iz Brčkog opravdale su ulogu favorita na gostovanju u Zvorniku, pošto su bez većih problema savladale ekipu Drinu rezultatom 0:4 i tako na najbolji mogući način otvorile drugu polusezonu u Premijer ženskoj ligi Bosne i Hercegovine.

Plave su tokom cijelih 90. minuta bile bolji rival na terenu i zasluženo nose sva tri boda iz hladnog Zvornika. Osim što je teren bio veoma loš za igru, sreća je ta po oba tima, što se niko od igračica nije povrijedio, nego se odigrala fer, korektna i sportska utakmica dva rivala.

Lokomotiva je dobro otvorila meč u trećem minutu, kada je Smiljanić prošla po desnoj strani i proigrala Damjanović u prostor, a kapitenka "lokosica" sjajnim udarcem pogađa mrežu Drine za prednost od 0:1. Tri minuta kasnije, gošće su udvostručile prednost preko Ždero, koja je dočekala loptu u šesnaestercu i zakucala loptu u gol za 0:2.

Brčanke su imale još nekoliko dobro izgrađenih šansi, ali izostala je realizacija na kraju, s obzirom i da teren nije dozvoljavao da se odigra nešto kvalitetno u jednom momentu. Kešetović, Vasić, Bitević su u prvom poluvremenu imale nekoliko šuteva van kaznenog prostora, koje su išle u okvir gola, ali sve u golmana domaćina, pa se otišlo na odmor bez promjene rezultat.

U nastavku nije dugo trebalo Lokomotivi da dođe do trećeg gola, a svoj osmi u sezoni postigla je Smiljanić, nakon što prethodan udarac Bitević je završio na stativi, ali je napadačica plavih to sve dobro pratila i pogodila mrežu za 0:3. Konačan rezultat meča postavila je Gavrić u samom finišu meča kada je nakon jedne dobre akcije sedmica Lokomotive poentirala i zabilježila svoj treći gol u sezoni.

Drina naredni meč igra protiv SFK 2000 Sarajeva na Butmiru, dok Lokomotiva gostuje kod Radnika u Bijeljini.

ŽFK Drina Zvornik - ŽFK Lokomotiva Brčko 0:4 (0:2).
Stadion: Gradski u Zvorniku.