Veliki bodovi Radnika

Fudbaleri Radnika u sklopu 24. kola Premijer lige BiH na svom terenu savladali su Slobodu, a konačan rezultat glasio je 2:1.

Prvi pokušaj na ovom meču imali su igrači domaće ekipe, koju je propustio Pantelić nakon lijepe akcije sa svojim saigračima, ali se nije baš najbolje snašao u fazi napada.

Isti igrač je tri minute kasnije opet imao veliku šansu, ali ovaj put njegov udarac je odbranio Bukvić, koji je spasio svoj gol.

Igrala se 20. minuta kada je Radnik poveo sa 1:0 protiv Slobode, a u listu strijelaca upisao se Živković. Četiri minute kasnije tim sa Tušnja je imao dosta sreće. Živković je sjajno šutirao glavom, ali je lopta pogodila stativu.

Anes Vazda je u 41. minuti zaprijetio golu Slobode. Odlično je šutirao, ali je lopta otišla pored gola, a samo dvije minute kasnije je pao novi pogodak u Bijeljini. U listu strijelaca se upisao Pantelić.

Sloboda je prvu ozbiljnu priliku stvorila tek u 45. minuti. Beganović je šutirao, ali je golman Radnika odbranio njegov udarac.

Radnik je bolje otvorio i drugo poluvrijeme, s obzirom na to da je tim iz Bijeljine imao dvije dobre akcije, ali odbrana Slobode je intervenisala na pravi način.

Tuzlanski sastav je u 59. minuti imao odličnu šansu. Ramić je išao jedan na jedan sa Muminovićem, ali se nije baš najbolje snašao ispred gola Radnika.

U 67. minuti Sloboda je imala još jedan opasan napad i to preko Beganovića, ali odbrana Radnika je bila skoncentrisana. Do kraja meča je tuzlanski sastav uspio samo da postigne utješni pogodak .

FK Radnik - FK Sloboda 2:1 (Živković 21', Pantelić 44').

Radnik 2 : 1 Sloboda
Velež 1 : 0 Široki Brijeg
Posušje 3 : 2 Željezničar
Leotar 1 : 1 Sarajevo
Rudar Prijedor 2 : 2 Borac
Zrinjski 5 : 0 Tuzla City