Radnik ispustio trijumf

Fudbaleri Tuzla Sitija i Radnika podijelili su po bod u utakmici 25. kola Premijer lige BiH odigravši u odličnom meču 3:3.

Prvo poluvrijeme ne Tušnju nije mnogo toga ponudilo. Loš teren, koji se dodatno kvario sa kišom koja je jakim intezitetom padala većim dijelom susreta onemogućio je neku smislenu igru obje ekipe.

Jednu od rijetkih šansi Radnik je pretvorio u gol, i to već u 10. minuti. Anes Vazda je izveo korner na prvu stativu, a Ante Živković je pogodio za vodstvo Bijeljinaca.

Pokušavala je Tuzla Siti nakon tog gola brzo da se vrati u meč, ali nije uspjevala. Tako je bilo sve do 58. minute kada dolaze do gola onako kao i Radnik. Mehanović je izveo korner, a Jasmin Čeliković se odlično snašao, više je njega lopta pogodila nego on nju, ali je odsjela u mreži za 1:1.

Djelovalo je da momentum tada ide na stranu domaćih, no Radnik potom opet dolazi do gola. Bilo je to u 67. minuti, Ivan Đorić je pogodio za 1:2. Ipak, samo tri minute kasnije Adnan Džafić je zatresao mrežu Radnika i ponovo izjednačio rezultat.

Mogla je Tuzla Siti i do potpunog preokreta. Sulejman Krpić se sjajno ubacio, ali lopta prolazi paralelno sa gol linijom, Ante Vukušić ne stiže da zatvori drugu stativu.

U 88. minuti Radnik stiže do novog gola. Opet je prekid bio koban po Tuzlake, slaba je bila reakcija na defanzivnom prekidu, a to kažnjava Haris Handžić na asistenciju Đorđa Pantelića za 3:2.

Djelovalo je da Radnik ide ka pobjedi, a onda u drugoj minuti nadoknade Tuzlaci izjednačuju. Dario je upisao drugu asistenciju, dodao je do Petra Mišića, a on lijepo pogađa za 3:3, što je bio i konačan rezultat ovog meča.

Tuzla City 3 : 3 Radnik
Borac 1 : 1 Zrinjski
Sarajevo 6 : 0 Rudar Prijedor
Željezničar 3 : 0 Leotar
Široki Brijeg 1 : 1 Posušje
Sloboda 1 : 2 Velež