Leotar lako pao

Fudbaleri Željezničara su u 25. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili Leotar iz Trebinja rezultatom 3:0.

Željezničar je poveo već u petoj minuti utakmice. Haris Hajdarević je oduzeo jednu loptu igračima Leotara, ona došla do Semira Štilića koji je uposlio Armina Hodžića, a on pogodio kroz noge Dušana Puletića za vodstvo domaćeg sastava. Plavi su udvostručili vodstvo u 22. minuti utakmice, a u strijelce se upisao ofanzivac Sedad Subašić.

Ponovo su pogriješili gostujući fudbaleri na svojoj polovini, lopta je došla do Hajdarevića koji je uposlio Armina Hodžića, a on je dodao do Sedada Subašića koji je bio nemilosrdan ispred gola golmana Trebinjaca. U 27. minuti susreta prijete Trebinjci i to dalekometnim udarcem Đoke Milovića, no lopta odlazi pored gola Josipa Bendera.

Dvije minute kasnije Plavi su postigli treći gol. Armin Hodžić je uposlio Sedada Subašića koji je probacio loptu kroz noge jednom fudbaleru Leotara, ona je došla do Nedima Mekića koji je probacio također kroz noge Dušana Puletića i bilo je to dovoljno za 3:0 Plavih sa Grbavice. Potom je Hodžić pokušao glavom nakon centaršuta Galića, no lopta je otišla pored gola.

Igrala se 42. minuta kada je Semir Štilić nakon dodavanja Sedada Subašića pogodio stativu, a u nastavku akcije Armin Hodžić je šutirao pored gola, te je ostalo 3:0. Minutu poslije Štilić je ponovo pokušao, ali je izblokiran da bi u nastavku akcije udarac Resića zaustavio Puletić što je bilo posljednje uzbuđenje u prvom poluvremenu koje je okončano rezultatom 3:0.

U 49. minuti Štilić je ubacio loptu iz slobodnjaka, Drina vratio u sredinu gdje nije bilo nikoga od njegovih saigrača, te je ostalo 3:0. Igrala se 64. minuta kada je Arežina sjajno tukao iz velike udaljenosti, Bender je kratko odbio loptu, na nju su natrčali Krstovski i Kosorić i međusobno se sudarili. Kapitenu Plavih je ukazana ljekarska pomoć nakon čega se vratio na teren.

Do kraja su Plavi zadržali stečenu prednost i došli do veoma važne pobjede.

Stadion: Grbavica. Gledatelja: 2.500. Sudija: Bilbija Luka (Prijedor). Žuti kartoni: Medan, Milović, Čubrilo (Leotar). Strijelci: 1:0 - Hodžić (5), 2:0 - Subašić (22), 3:0 - Mekić (29).

Željezničar: Bender, Kosorić, Galić, Blažević (75. Malić), Drina, Mekić, Hajdarević (63. Beća), Subašić (75. Ćerimagić), Štilić (84. Fatai), Resić, Hodžić (63. Zec). Trener: Edis Mulalić.

Leotar: Puletić, Milović, Stanojević (64. Milić), Čubrilo, Todorović, Dujaković, Santrač (46. Arežina), Chichba (46. Arsić), Medan (7. Krstovski), Đurić, M.Perišić (81. Sekulović). Trener: Miodrag Bodiroga.

Tuzla City 3 : 3 Radnik
Borac 1 : 1 Zrinjski
Sarajevo 6 : 0 Rudar Prijedor
Željezničar 3 : 0 Leotar
Široki Brijeg 1 : 1 Posušje
Sloboda 1 : 2 Velež