Leotar bolji od Veleža

Fudbaleri Leotara danas su u sklopu 28. kola Premijer lige BiH na svom terenu slavili protiv Veleža, a konačan rezultat ovog susreta glasio je 2:1 u korist Trebinjaca. Obje ekipe su u Trebinju imale odlične uslove za igru, sa obzirom na to da je sunce obasjalo grad.

Već u trećoj minuti trener domaće ekipe, Miodrag Bodiroga, izvršio je prvu izmjenu. Todorović je ušao umjesto Medana, s obzirom na to da je on morao početi utakmicu zbog pravila o mladim igračima, ali je na startu utakmice izašao iz igre.

Prvu pravu priliku za Velež u desetoj minuti je imao Džanković, ali njega je u posljednji trenutak zaustavio Sekulović, a samo minut kasnije je trener Leotara morao da izvrši još jednu izmjenu. Govedarica je ušao na teren umjesto Aćimovića, koji je morao napustiti igru zbog povrede.

Igrala se 14. minuta kada je Leotar imao opasan napad preko Todorovića i Perišića, ali je Bajrić otklonio opasnost ispred svog gola dok je šest minuta kasnije propala još jedna prilika za klub iz Trebinja.

Perišić je loše centrirao nakon jednog prekida, da bi potom Santrač zakomplikovao dobru akciju svoje ekipe, pa je na kraju lopta došla do golmana Veleža.

Iako je Velež u prvih pola sata imao posjed lopte, mostarski klub je prvu ozbiljnu priliku napravio tek u 35. minuti. Nakon sjajne kombinacije Zajmovića i Radovca, odbrana Leotara je intervenisala ispred Salčina.

U finišu prvog poluvremena je Leotar došao u vodstvo. Igrala se 43. minuta kada se Santrač najbolje snašao pored statične odbrane Veleža, te je pogodio za vodstvo svoje ekipe i sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

U nastavku Velež je stigao do izjednačućujeg pogotka u 59. minuti utakmice. Strijelac pogotka za 1:1 bio je Edo Vehabović koji je odlično pogodio u dalji ugao gola Leotara.

U drugom poluvremenu nije bilo pravih prilika na obje strane i utakmica je ušla u mirniji ritam. Ipak, pobjednik je odlučen u 81. minuti utakmice nakon što je dosuđen jedanaesterac za Trebinjce.

Nakon duela Vehabovića i Krstovskog, sudija je pokazao na kreč, a loptu je namjestio Dujaković i bio siguran sa bijele tačke za 2:1

Gol Dujakovića (Leotara) za 2:1 protiv Veleža. Premijer liga BiH. Utakmica završena trijumfom tima iz Trebinja.