Peco srušio Rudar Prijedor

U okviru 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Velež je ugostio ekipu FK Rudar Prijedor. Konačan rezultat susreta na stadionu Rođeni glasio je 1:0.

Prvo poluvrijeme obilježila su četiri žuta kartona, ali i nijedna prava prilika sa obje strane. Javne opomene dobila su tri fudbalera Rudara: Hodžić, Sadiku i Asani, dok je kod Veleža jedini žuti karton dobio Radović.

Kiša je otežala teren za igru na stadionu Rođeni, ali udaraca prema golu ni na jednoj strani nije bilo, te je na kraju prvog dijela rezultat glasio 0:0.

U nastavku utakmice ponovo nismo vidjeli mnogo od obje ekipe, ali je viđen jedan pogodak. Igrala se 68. minuta utakmice kada je Šćekić slabo ispucao loptu, koju je pokupio Ovčina koji prolazi po desnoj strani i šalje povratnu loptu za Pecu koji sjajnu pogađa mrežu Rudara za 1:0.

Mogao je Peco postići još jedan pogodak, ali je ovoga puta Šćekić sjajno odbranio njegov udarac u 80. minuti utakmice. Velež je u drugom poluvremenu stvorio više prilika, ali na kraju je slavio minimalnu pobjedu od 1:0.

Velež se tako vratio na pobjedničke staze nakon što je u prošlom kolu upisao poraz protiv FK Leotar, dok ekipi iz Prijedora predstoji teška borba za opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Sarajevo 1 : 0 Radnik
Željezničar 0 : 0 Borac
Široki Brijeg 0 : 1 Tuzla City
Sloboda 0 : 2 Zrinjski
Velež 1 : 0 Rudar Prijedor
Posušje 2 : 0 Leotar