Maestralni Krajinović očitao lekciju Čiliću i izborio finale

Filip Krajinović plasirao se u finale Kvinsa. On je u polufinalu savladao Marina Čilića u dva seta.

U petom gemu prvog seta, viđen je prvi brejk. Napravio ga je Krajinović. U devetom gemu napravio je novi brejk te je sa 6-3 dobio prvi set. Imao je Čilić šansu za brejk na startu drugog seta ali je Filip sačuvao svoj servis. U četvrtom gemu napravio je brejk i polako krenuo ka pobjedi. Do kraja meča čuvao je svoj servis te je sa 6-3 dobio i drugi set.

U finalu će igrati protiv Matea Beretinija. Beretini je u sjajnoj formi i odgovara mu trava. Prošle sedmice je osvojio Štutgart a prošle godine je izgubio finale Vimbldona protiv Đokovića.

Inače, Filip je već igrao protiv Italijana u finalu i izgubio u Budimpešti prije tri godine. Sada ima priliku za osvetu i prvu titulu u karijeri.