Remi Kozare i Slobode Nova banka

Detalj duela Kozara - Sloboda Nova banka

U utakmici 1. kola m:tel I lige  Republike Srpske odigranoj danas na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci Kozara i Sloboda  iz Mrkonjić Grada podijelili su bodove, odigravši neriješeno 0-0.

Toplo i sparno vrijeme nisu sprječili fudbalere obe ekipe da pred oko tri stotine gledalaca na Gradskom stadionu u Gradišci prikažu dopadljivu i borbenu igru, koja se nažalost, završila bez pogodaka. Prva prijeti Kozara, već nakon par minuta igre, pokušavaju Maksimović, pa malo poslije njega Škanjkić da materijalizuju pritisak ka golu gostiju, ali golman gostiju Stjepanović oba puta izlazi kao pobjednik i zaustavlja njihove udarce. U 10. minuti i Sloboda preko Gavrića pokušava da ugrozi gol domaćina, ali bezuspješno. U 13. minuti šutira Šikanjić, Stjepanović je ponovo na mjestu , a ponovni pokušaj Maksimovića golman gostiju, danas sigurno najbolji igrač gostiju, brani. Ponovo Gavrić pokušava na drugoj strani, u 23. minuti, ali je Modić siguran. U 28. minuti snažan šut Malbašića Stjepanović zaustavlja paradom, a lopta odlazi u korner. Pokušava Kozara da dođe do vođstva, ali do poluvremena rezultat se ne mijenja.

Čim je počelo drugo poluvrijeme, pokušava Maksimović da iznenadi Modića, ali bez uspjeha. U 53. minuti dobar prodor mladog Pejića, koji dolazi paralelno sa korner linijom, ali u finišu je neprecizan. U 64. pokušava šutom iz daljine Govedarica, ali je Stjepanović ponovo na mjestu. U 66. minuti pokazuje Modić svoje kvalitete, Suljić izlazi sam pred njega, u možda najboljoj šansi za goste na utakmici, ali Modić refleksno reaguje i zaustavlja njegov šut, a zatim brani i drugi pokušaj igrača Slobode. U 71. minuti Krupljanin uvodi dva igrača iz omladinske škole Kozare, sedamnaestogodišnjake Blagojević Aljoša i Raca Aleksa, koji bilježe prve minute u seniorskoj ekipi Kozare. U 73. minuti Šikanjić pronalazi Glišića, koji jako šutira, ali lopta odlazi preko gola. Samo minut kasnije, ponovo Šikanjić prolazi kroz odbranu gostiju, upošljava Glišića koji izlazi sam pred Stjepanovića, ali lopta odlazi tik pored stative. U 88. minuti na terenu je još jedan izdanak omladinske škole Kozare koji debituje za prvi tim Kozare, sedamnaestogodišnji Komlenić Aleksandar, Pokušavaju fudbaleri Kozare da dođu do vođstva u zadnjim minutama, ali bez uspjeha i utakmica završava bez pobjednika, 0-0.

Sljedeće subote 13 8. 2022. godine igraju se utakmice 2. kola m:tel I lige Republike Srpske. Fudbaleri Kozare će put Stanišića gdje će im domaćin biti ekipa Zvijezda 09. Utakmica počinje u 17.30.

Kozara – Sloboda Nova banka    0:0

Gradski stadion “Velimir Sombolac” u Gradišci. Gledalaca: 300. Sudija: Vojislav Vuković (Brčko). Žuti kartoni: Veljkić, Govedarica, Popović, Glišić (Kozara), Zekanović, Anđelić (Sloboda Nova banka).
KOZARA: Modić, Šćekić, Veljkić, Malbašić (od 71. Blagojević), Govedarica (od 71. Raca), Pejić (od 59. Glišić), Despotović (od 46. Torlaković), Šikanjić, Popović, Maksimović (od 88. Komlenić), Pepić.
SLOBODA BOVA BANKA: Stjepanović, Danilović, Maksimović, Zekanović, Đukanović, Mitrić (od 86. Lazendić), Soldat (od 86. Pušić), Erić (od 60. Vučković), Gavrić (od 60. Anđelić), Suljić (od 76. Živković), Koprivica.

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar
Kozara 1 : 1 Rudar Prijedor