Partizan ispustio Baskoniju

U 2. kolu Evrolige, Partizan Mozzart Bet je nakon 45 minuta igre izgubio od domaće Baskonije sa 103:96 (14:23, 32:19, 21:26, 22:21, 14:7)

Mnogo toga je stalo u 45 minuta košarke pod svodovima dvorane "Fernando Buesa". Odlučan i energičan start crno-belih, krunisan je sa 9 poena prednosti na završetku prve četvrtine. U drugom periodu, domaći tim stiže do preokreta uz 32 postignuta poena i čak 7 trojki, pa se na petnaestominutnu pauzu otišlo sa četiri poena prednosti za Baskoniju.

U drugom poluvremenu, Partizan Mozzart Bet ne dozvoljava rivalu da se odvoji i konstantan pritisak biva materijalizovan pred kraj treće četvrtine kada su crno-beli ponovo preuzeli vođstvo.

Četvrta četvrtina je donela veliku dramu. Bili su crno-beli konstantno u blagoj rezultatskoj prednosti, držali razliku na 3-4 ili 5 poena, da bi na sedam sekundi pre kraja meča, Džejms Naneli realihzovao jedno od dva slobodna bacanja za +3 u korist crno-belih. Ipak, Markus Hauard je šutem preko ruke uz zvuk sirene za istek vremena doneo svom timu produšetak.

I u dodatnih 5 minuta je Partizan Mozzart Bet bolje ušao. Trojka Madara, pa zatim poeni Lesora, vratili su +5 na konto crno-belih. Ipak, usledio je odgovor domaćeg tima koji se bolje snašao u završnih 2 minuta i tako stigao do svoje druge pobede, istovremeno nanevši crno-belima drugi poraz u najjačem evropskom takmičenju.

Posle utakmice, trener Partizana Mozzart Bet, Željko Obradović je izjavio:

"Igrali smo dobro i veoma mi je žao zbog mog tima i načina koji smo izgubili utakmicu. Bilo je jednostavno završiti utakmicu u 40 minuta, ali to je lepota košarke i nikada ne znate šta može da se desi. A desilo se to da smo poslednju odbranu igrali bez koncentracije i dozvolili produžetak. Čestitke Baskoniji, utakmica je bila veoma zanimljiva. Protiv Albe smo igrali veoma loše, ali danas je tim izgledao potpuno drugačije. Ponosan sam zbog toga, ali tek je početak sezone i puno utakmica pred nama i moramo da nastavimo da verujemo u sebe i budemo spremni za naredne mečeve", poručio je Obradović.

Baskonija; Hauard 33, Raieste, Sedekerskis 11, Mairnković 4, Dijez, Tompson 9, Kocar 4, Kostelo 19, Gedraitis 13, Homs 5, Kuruks 3

Partizan Mozzart Bet :Vukčević 3, Ledej 23, Koprivica, Panter 26, Papapetru 5, Egzum 4, Naneli 13, Glas, Lesor 19, Trifunović, Anđušić, Madar 3

(Foto: EuroLeague / Baskonia)