Fočaci  zadovoljni  bodom

Fudbaleri Sutjeske su otputovali u Derventu sa namerom da u susretu protiv Tekstilca ostanu neporaženi. Ono što su priželjkivali  u potpunosti su i ostvarili , iako su po prikazanoj igri bili bliže pobedi od domaćina , na kraju su ipak bili zadovoljni osvojenim bodom. Svakako da je povratak Nikole Mojovića u ekipu  nakon  odrađene suspenzije bio izuzetno značajan za fočanskog prvoligaša, kapiten i najbolji igrač Prve lige Republike Srpske je ponovo blistao i  dao veliki doprinos  još  jednoj  uspešnoj partiji  svog tima.

Znali smo da neće biti lako protiv Tekstilca, bodovi su im bili neophodni za beg  iz opasne zone , pružili su solidnu partiju. Ipak naš tim je većim delom susreta bio bolji, kvalitetniji, imali smo veći posed lopte, z relije prilike,  ali sve kada se sabere na kraju moramo biti zadovoljni sa osvojenim bodom. U prvom delu utakmice nije bilo nekih posebno izrazitih šansi,  ipak nakon jedne skoro bezazlene situacije smo primili pogodak  što nas nije obeshrabrilo. U nastavku susreta smo dodali gas, češće smo bili na polovini domaćeg tima, što je donelo rezultat i izjednačili smo na 1:1. Posle toga smo napravili još dve, tri dobre prilike ali nismo uspeli i da ih realizujemo i meč je završen bez pobednika. Ekipu Tekstilca želimo sve najljepše u nastavku prvenstva, zaslužuju bolje mesto na tabeli  i verujemo da će u nastavku prvenstva ostvariti zacrtane ciljeve. Iskoristo bih priliku i da se zahvalimo Dervenćanima  na odličnom  gostoprimstvu i prijateljskom odnosu ne samo na terenu već  i  za svo vreme našeg  boravka u Derventi . Sigurno ćemo im uzvratiti istom merom na proleće kada budu naši gosti u Foči- ističe Mojović

Sutjeska  je trebala odigrati  utakmicu 1/8 finala kupa „Dr Milan  Jelić“  protiv Borca u Foči a slede i   poslednja tri kola jesenjeg dela prvenstva ?

- Susret kupa između Sutjeske i  Borca se neće igrati u sredu 25. oktobra kako je to bilo najavljeno jer smo na molbu   Banjalučana taj meč odgodili  i on će biti odigran u nekom drugom terminu. Što se tiče finiša prvog dela šampionata slede nam dva susreta pred domaćim navijačima , biće to komšijski dueli  prvo sa Slavijom a potom i sa Famosom ,u poslednjem kolu smo gosti Radnika u Bijeljini. Mislim da ćemo izvući maksimum , ostvariti plan  i učvrstiti mesto u vrhu tabele sa lepim izgledima  da i na proleće  igramo vidnu ulogu u prvoligaškom karavan u Republike Srpske - zaključio je Nikola Mojović

Slavija 1 : 1 Zvijezda 09
Podrinje 2 : 2 Sloboda (MG)
Sloboda (NG) 2 : 1 Rudar Prijedor
Modriča 1 : 0 Željezničar
Omarska 3 : 0 Drina
Kozara 0 : 1 Ljubić
Krupa 4 : 1 Radnik
Laktaši 5 : 0 Famos