Partizan arhivirao i Megu

U  5. kolu regionalnog šampionata, Partizan Mozzart Bet je u Štark areni savladao Mega MIS sa 86:76 (25:26, 25:13, 22:19, 14:18)

Partizan Mozzart Bet je u Štark areni savladao Mega MIS sa 86:76 za pefektinh pet pobeda u pet odigranih susreta na startu AdmiralBet ABA lige. Početna četvrtina je donela vrlo efikasnu igru obe ekipe, pa je posle prvog perioda rezultat glasio 25:26 u korist gostiju. U drugoj deonici, crno-beli su zadržali učinkovitost u napadu, dok su u defanzivi uspeli da prepolove efikasnost Mege iz prve četvrtine i tako na polovini susreta imaju 11 poena prednosti.

U drugom poluvremenu su gosti pokušavali da se vrate u meč, prilazili na -6 i -5 nekoliko puta, ali je Partizan Mozzart Bet uspešno odbijao sve pokušaje Mege da unese neizvesnost oko konačnog ishoda. Na kraju, 86:76 pred oko 6.000 gledalaca u najvećoj dvorani na Balkanu.

Na konferenciji za medije održanoj posle meča, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je izjavio:

"Čestitke igračima na pobedi. Tipično odrađena utakmica, hvala ljudima koji su došli da nas gledaju, protiv tima koji uvek igra sa najvišim ambicijama. Tako su igrali i večeras, pokušavali su da se vrate kad smo imali razliku. To su i uspevali u pojedinim trenucima.Što se tiče nas, probao sam i uspeo da rasporedim minutažu i mislim da je to najvažnije u odnosu na period koji je ispred nas", poručio je Obradović.

Partizan Mozzart Bet:Vukčević 5, Ledej 5, Koprivica 10, Panter 4, Papapetru 10, Egzum 10, Naneli 14, Glas, Lesor 8, Trifunović 6, Anđušić 5, Madar 9

Mega MIS:Branković 17, Bogavac, Rudan 26, Uskoković 5, Kobzajsti 1, Kazalon 9, Kovačević, Cerovina, Rori 4, Grbović 3, Milosavljević 8, Mušikić 3

(Foto: Dragana Stjepanović, video: BC Partizan TV)

Cedevita Olimpija 93 : 73 MZT Skopje Aerodrom
FMP Meridian 96 : 91 Budućnost VOLI
Igokea m:tel 70 : 76 Crvena zvezda mts
Zadar 74 : 76 Split
Cibona 87 : 85 Borac Mozzart