Srbija ispustila Kamerun

Remi protiv Kameruna značajno smanjio šanse Orlova za plasman u sledeću rundu Mondijala

Srbija je bila na korak do velike pobede na Mondijalu. Blistava završnica prvog poluvremena, zatim sjajna akcija za gol Mitrovića dovele su našu reprezentaciju u veliku priliku da slavi i stvori izglednu šansu za prolazak u drugu fazu.

Pad koncentracije skupo je koštao Stojkovićevu četu. Za samo tri minuta Kamerun je posle dve gotovo istovetne kontre izjednačio i doveo nas u poziciju da čekamo ishod duela Brazila i Švajcarske.

Važnost utakmice i imperativ pobede očigledno su uticali na Tadića i drugove u prvih pola časa igre. Još kad je posle   dve šanse Mitrovića Kamerun poveo srca su nam se zaledila.

Ipak, blistava završnica prvog poluvremena, golovi Pavlovića i zatim Sergeja Milinkovića Savića dali su ogromnu injekciju samopouzdanja Orlovima i rasterećenje pred nastavak igre. Dobru igru krunisali smo sjajnom akcijom i golom Mitrovića u 53. minutu.

Na žalost, pobeda koju smo „svi već ubeležili” u trenu nam je izmakla iz ruku. Abubakar i Čupo Moting su za tri minuta iz dve kontre doneli izjednačenje i pokazalo se postavili konačan rezultat.

KAMERUN - SRBIJA 3:3 (1:2)

Strelci: 1:0 - Kasteleto u 29, 1:1 - Pavlović u 45. + 1, 1:2 - S. Milinković-Savić u 45+3., 1:3 - Mitrović u 53, 2:3 -  Abubakar u 63, 3:3 - Čupo Moting u 66. minutu

Stadion: Al Džanub. Gledalaca: -. Sudija: Muhamed Abdula (UAE). Pomoćnici: Mohamed Al Hamadi, Hasan Al Mahri (UAE).

KAMERUN (4-1-2-3): Epasi - Fai, Kasteleto, N'Kolu, Tolo - Kunde Hongla - Anguisa, Hongla, - Mbeumo, Čupo-Moting, Ekambi.

SRBIJA (3-4-3) : V. Milinković Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković, Lukić, Maksimović, Kostić, Tadić - Mitrović - S. Milinković Savić.

Izvor:Sportski žurnal

Kamerun 3 : 3 Srbija
Brazil 1 : 0 Švajcarska