Remi Nevesinja i Krivaje

Hercegovina, Nevesinje

На затварању првог дијела сезоне у Премијер лиги БиХ љубитељи рукомета у Невесињу видјели су праву драму. Херцеговина и Криваја одиграли неријешено 34:34 након велике борбе и неизвјесности до посљедње секунде. У фантастичној атмосфери Невесињци су били надомак тријумфа.

У посљедњи минут Херцеговина је ушла са голом предности и имала је посјед лопте. Улазак Чабрила са крила судије нису санкционисале прекршајем, него су досудиле преступ. У муњевитом контранападу гости стижу до изједначења. У преосталих 15-так секунди Томићев шут из контакта је заустављен. Читава дворана је видјела очигледан прекршај, али се судије нису огласиле, тако да су гости имали посљедњи шут на празан гол домаћина. Лопта није ушла у мрежу, тако да је ова узбудљива утакмица завршена подјелом бодова.

Херцеговина је већи дио сусрета била у вођству. Прво полувријеме ријешила је у своју корист 17:13 и поред два неискориштена седмерца. Запажене роле имали су млађани Вујадиновић и Зечевић. Домаћи су предност чували све до 47. минута када је разиграни Амитовић донио преокрет. Невесињци ношени подршком са трибина узвраћају великом борбеношћу и уводе сусрет у неизвјесну завршницу.

Херцеговина је у првом дијелу сезоне сакупила 10 бодова, што је довољно за 13. позицију. У прољећном дијелу сезоне има нешто лакши распоред са реалним шансама да задржи премијерлигашки статус, piše Hercegsport.

Konjuh 24 : 28 Gračanica
Hercegovina 34 : 34 Krivaja
Goražde 33 : 33 Vogošća
Gradačac 38 : 39 Izviđač CO
Sloga 40 : 32 Iskra
Maglaj 27 : 23 Leotar
Borac m:tel 32 : 22 Bosna
Kakanj 22 : 43 Sloboda