Akademci nemoćni na Sokocu, domaćin se vratio pobjedama

Košarkaši Sokoca savladali su u 11. kolu Prve lige Republike Srpske večeras na svom terenu Akademiju Borca 80:55.

Borac se držao prvo poluvrijeme u igri, naročito prvu četvrtinu koju su riješili u svoju korist, ali i limitirali domaće na samo osam postignutih poena.

Ipak već od 2/4 Sokočani potvrđuju epitet favorita, dobijaju ovu dionicu 18:9 i sa 27:24 odlaze na poluvrijeme.

U trećoj četvrtini na terenu je postojala samo jedna ekipa, Sokolac. Domaći prave dodatnih +15 i sa ugodnih +18 ulaze u posljednju četvrtinu u kojoj sigurno rješavaju pitanje ubjedljivog pobjednika.

Aleksa Popadić i Igor Đerić su ubacili po 19 poena, a Nemanja Pečenica je dodao 18. Kod gostiju, Siniša Sorak je ubacio 16, a Kristijan Ateljević 12.

SOKOLAC - AKADEMIJA BORAC 80:55 (9:15, 18:9, 31:16, 22:15)