Partizan slavio u Laktašima

Partizan Mozzart Bet je u Laktašima zabeležio svoju desetu ovosezonsku pobedu u AdmiralBet ABA ligi. Crno-beli su u meč ušli nošeni tradicionalno velikom podrškom navijača u Republici Srpskoj, a Uroš Trifnuović i Alen Smailagić su na to odgovorili sa dve trojke. Domaćin je na početku meča uspevao da parira crno-belima, ali je do isteka desetog minuta Parni valjak stekao dvocifrenu prednost koju je održavao sve do odlaska na veliku pauzu između druge i treće četvrtine.

Na startu drugog poluvremna su se crno-beli dodatno odvojili ali je Igokea uspela da priđe na svega tri poena zaostatka u smiraj meča. Ipak, ostali su crno-beli koncentrisani do samog kraja i u poslednjih sto dvadeset sekundi uspeli da vrate dvocifrenu prednost za konačnih 85:96.

Na konferenciji za medije, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je izjavio:

„Želim da istaknem neverovatan ambijent u sali u Laktšima i želim da se zahvalim svim navijačima Partizana koji su ponovo napunili salu i napravili fantastičnu atmosferu. Mislim da su imali prilike da uživaju u veoma lepoj košarkaškoj utakmici. Bez obrzira što smo mi imali izuzetno dobre periode igre, Igokea je sve vreme pokušavala da se vraća i uspevali su u tome. Tim koji ima karakter. Znam da mom kolegi nije lako, da ima dosta povređenih igrača i nije mogao da radi čak pet na pet i mislim da zalužuju sve čestitke za utakmicu koju su igrali večeras. Takođe želim da čestitam mom timu, veoma važna pobeda za nas. Kad se lomila utakmica imali smo dobra rešenja u napadu, takođe i odbrambeno“ , rekao je trener Obradović.