Zvezda slavila u Splitu

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet  novu 2023. godinu započeli su pobedom!

Crveno-beli su slavili u Splitu 63:72 (17:19, 13:13, 14:26, 19:14).

Trener KK Crvena zvezda Meridianbet Duško Ivanović (koji je ovacijama dočekan u Splitu) uz raspodelu minutaže usled ogromne potrošnje protiv Barselone i povrede Vildoze, stigao je do nove pobede mnogo boljom igrom u drugom poluvremenu koje je dobio rezultatom 40:33, najefikasniji je bio Bentil sa 12 poena.

Naš tim je upisao novi trijumf u ABA ligi, i sačuvao prvo mesto na tabeli, ali je zbog brojnih povreda i skraćene rotacije, naš tim imao puno problema u skoku, pa je dozvolio domaćinu čak 34 uhvaćene lopte, od toga čak 14 u napadu.

Nakon prvog izjednačenog poluvremena u prepunoj maoj dvorani Gripe, crveno-beli su odmah na početku treće deonice pojačali ritam, poveli dvocifrenom prednošću, važne poene ubacili su Neeović i Marković, a Crvena zvezda Meridianbet je stigla do novih bodova.

Na ovoj utakmici Ivanović nije mogao da računa na Luku Vildozu, Nikolu Ivanovića, Hasana Martina i Miroslava Raduljicu.

Sledi povratak u Beograd, pa put u Valensiju na evroligaški duel sa istoimenim timom (6. januar, 20.30).

Crvena zvezda Meridianbet:  Holand, Lazarević 6 (3sk), Kampaco 8 (4as), Mitrović 5, Lazić 3, Dobrić 7, Ilić 5 (9sk), Nedović 9, Marković 8 (5sk), Petrušev 9, Topić, Bentil 12;

Cibona 87 : 85 MZT Skopje Aerodrom
Partizan Mozzart Bet 114 : 77 Zadar
SC Derby 104 : 85 Igokea m:tel
Mornar Barsko zlato 102 : 113 FMP Meridian
Mega MIS 82 : 96 Cedevita Olimpija
Borac Mozzart 79 : 108 Budućnost VOLI
Split 63 : 72 Crvena zvezda mts