Božićni turnir Istočno Novo Sarajevo 2022: Godra i Caffe Izlog-Sky prvi polufinalni par

Caffe Izlog-Sky/ FOTO Vaske

Božićni turnir u futsalu „Istočno Novo Sarajevo 2022“ nastavljen je večeras prvim utakmicama u četvrtfinalnoj konkurenciji, kao i utakmicama veterana.

Ekipa Godra je u prvoj četvrtfinalnoj utakmici savladala Metro Pub 5:2 i opravdala ulogu favorita u utakmici. Metro Pub, koji je pobrao sve simpatije publike i bio je prijatno iznenađenje turnira, je odigrao još jednu poštenu utakmicu, borbenu do samog kraja. Gubili su ponovo 3:0, ali opet se nisu predali i to je ono što ih je krasilo kroz čitav turnir. Godra je držala loptu u svom posjedu, ali put do mreže Dejana Sparavala, koji je u ovom meču nadomjestio odlazak Miloša Genga, nisu uspjeli pronaći sve do 17. minute kada eurogol postiže Nikola Bjeloš. Ujedno, to je bio i rezultat prvog poluvremena.

Držao je Metro Pub disciplinovanom odbranom taj rezultat sve do 27. minute, a onda Nikola Bjeloš još jednim šutem sa distance odvaja Godru na 2:0 i sa tim rezultatom se ušlo u završnicu. Borislav Otović postiže gol za 3:0 i tada kao da su pomislili da je sve gotovo. Metro Pub kreće sa Miroslavom Damjanovićem kao golmanom-igračem i to daje rezultat brzo, kada Mirko Jovančić postiže gol, a odmah nakon toga i Miroslav Damjanović trese mrežu za vraćanje neizvjesnosti u susret, 3:2. Ipak, kako su se vratili u meč, tako su i definitivno izgubili, jer prvo prave veliku grešku koju koristi Marko Marković i pogotkom na prazan gol vraća dva gola prednosti svojoj ekipi, a onda i Nemanja Knežević preko čitavog terena pogađa za konačnih 5:2.

U drugom četvrtfinalnom meču Caffe Izlog-Sky je opravdao ulogu favorita i savladao Liten 4:0. Bila je ovo vrlo borbena utakmica u kojoj je kvalitet futsalera iz Srbije došao do izražaja. Znali su šta hoće i nakon tvrde utakmice u prvoj polovini prvog poluvremena 4 na 4, Nikola Rnić ulazi kao „višak“ i to daje rezultat u 14. minuti. Strpljivo su gradili akciju i na kraju je završava novim golom na turniru Aleksandar Pavlović. Bio je to znak da i Liten uzvrati istom mjerom, standardno sa Mulagom Karićem kao „golmanom-igračem“. Ipak, nije to dalo rezultat, već primaju dva pogotka do kraja poluvremena, prvo od novajlije u ekipi Caffe Izlog-Sky, Stevana Vujasinovića, a onda i od Veroljuba Vukadinovića koji postiže gol preko čitavog terena. Nastavilo se nadmudrivanje i u drugom poluvremenu, Senahid Zeba ima sjajnu šansu na samom startu drugog dijela, ali šutira preko gola. Ponovo je bio raspoložen na golu Miljan Radmanović i on je jedan od ključnih razloga zašto Liten nije uspjevao da se raduje. Na kraju, u 38. minuti utakmice poslije još jedne lijepe akcije, Veroljub Vukadinović pogađa za konačnih 4:0. Tako će u polufinalu Božićnog turnira prekosutra igrati Godra i Caffe Izlog-Sky.

Velika borba i u prvoj utakmici/ FOTO Vaske

Večeras je počeo i pozivni turnir veterana koji će trajati dva dana, a na igračke dane podsjetili su fudbaleri Kasindola, Slavije, Famosa i sarajevskog Trećeg poluvremena, velikih prijatelja fudbala u Istočnom Sarajevu, ekipa koja se uvijek odazivala na sve humanitarne utakmice u ovom gradu. Veteranski klub Treće poluvrijeme je u polufinalu savladao Kasindo 5:1. Elvedin Hasić je postigao dva gola, a po gol su dodali Amer Hadžić, Nermin Fatić i Almir Imamović, dok je jedini gol za Kasindo postigao Bogdan Pandžić.

Drugi revijalni meč veterana donio je duel Slavije i Famosa. Pred početak ovog meča odana je počast veteranima oba kluba koji su preminuli u prošloj godini, Bojanu Jamini, Ognjenu Kuljaninu, Draganu Dragoviću i Veselinu Puketi. Nakon toga, predstavnici obje ekipe, kao i direktor turnira Mirko Čampara uručili su poklonili dresove i statuu Mirku Marvanu, istinskoj legendi grada i jugoslovenskog futsala koji je sa utakmicom veterana Slavije i Famosa stavio tačku na svoje igračke nastupe na parketu. Famos je brzo poveo sa 3:0 golovima Damira Pećanca, Duška Lučića i Đorđa Lubure, da bi do poluvremena rezultat smanjio poslije lijepe akcije Milan Muminović i to je bio rezultat prvog poluvremena. U 25. minuti Kreštalica je nemoćan poslije odličnog šuta Igora Radovanovića i Slavija dolazi do 3:2, a nakon dvije odlične odbrane, Kreštalica je i po treći put savladan nakon šuta Đorđa Grubačića, 3:3. Zoran Kokot donosi potpuni preokret Slaviji, ali Đorđe Lubura vraća stvari na početak, da bi Bojan Regoje sjajnim golom nakon prekida donio novo vodstvo Slaviji 5:4, a pobjedu je ovjerio Igor Radovanović pogotkom za 6:4.

Sutra su na rasporedu preostala dva četvrtfinalna meča, kao i dueli veterana za plasman.

GODRA – METRO PUB 5:2 (1:0)
SRC „Slavija“
Gledalaca: 600
Sudije: Slavoljub Gogić i Miroslav Bjelica (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Bjeloš 17, 2:0 Bjeloš 27, 3:0 Otović 36, 3:1 M. Jovančić 37, 3:2 Damjanović 38, 4:2 Marković 38, 5:2 Knežević 39
Žuti kartoni: Trifković, Berjan, Knežević (Godra), Damjanović (Metro Pub)

GODRA: Trifković, Berjan, Marković, Erić, Bjeloš, Mandić, Otović, Knežević, Arbinja, Bodul  Predstavnik ekipe: Igor Radovanović  Trener: Ognjen Kreštalica

METRO PUB: Sparavalo, Gunjak, A. Jovančić, Damjanović, Đerić, Jojić, Kreštalica, Kuljanin, Dilberović, M. Jovančić  Predstavnik ekipe: Nemanja Kulina  Trener: Ognjen Tuševljak

LITEN – CAFFE IZLOG SKY 0:4 (0:3)
Gledalaca: 500
Strijelci: 0:1 Pavlović 14, 0:2 Vujasinović 16, 0:3 Vukadinović 20, 0:4 Vukadinović 38
Žuti kartoni: Bašović, Trnka, Karić (Liten)

LITEN: Šarić, Dedić, Zeba, Hasanović, Hota, Karić, Bašović, Trnka, Pljevljak  Predstavnik ekipe: Senad Kolić  Trener: Muris Krka

CAFFE IZLOG SKY: Radmanović, Pavlović, Rnić, Ćeha, Vujasinović, Popović, Vukadinović, Perić Predstavnik ekipe: Novak Vukajlović  Trener: Dejan Urta

VETERANI

OFK KASINDO – VK TREĆE POLUVRIJEME 1:5 (0:1)
Gledalaca: 300
Sudije: Miroslav Bjelica I Matej Golijanin (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Hadžić 5, 0:2 Fatić 26, 0:3 Imamović 27, 0:4 Hasić 37, 1:4 Pandžić 38, 1:5 Hasić 40
Žuti kartoni: -

OFK KASINDO: Banduka, Pandžić, Vujadin, Kovačević, Odžaković, Prole, Govedarica, Močević, Stanić Predstavnik ekipe: Vladimir Ćosović  Trener: Srđan Škrba

VK TREĆE POLUVRIJEME: Kadić, Kaljanac, Tabaković, Hasić, Hošić, Hadžić, Ćupina, Fatić, Mujkić, Koljo, Arnautović, Imamović  Predstavnik ekipe: Asmir Zuko  Trener: Armin Karamustafić

FK SLAVIJA – FK FAMOS 6:4 (1:3)
Gledalaca: 350
Sudije: Miroslav Bjelica i Matej Golijanin (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Pećanac 7, 0:2 Lučić 9, 0:3 Lubura 12, 1:3 Muminović 13, 2:3 Radovanović 25, 3:3 Grubačić 27, 4:3 Kokot 29, 4:4 Lubura 29, 5:4 Regoje 30, 6:4 Radovanović 40

FK SLAVIJA: Dujković, Berjan, Bjelica, Regoje, Kokot, Arsenijević, Radovanović, Grubačić, Maksimović, Vučinić Predstavnik ekipe: Aleksandar Simić, Šef stručnog štaba: Goran Mitrović  Trener: Zoran Erbez

FK FAMOS: Kreštalica, Marić, Marvan, Lubura, Pećanac, Bjelica, Lučić, Marić, Čampara, Mičić  Predstavnik ekipe: Milan Međo  Trener: Aleksandar Božović