Ubedljiv trijumf Partizana

U 15. kolu AdmiralBet ABA lige, Partizan Mozzart Bet je ubedljivo slavio protiv MZT-a rezultatom 120:67 (29:15, 25:19, 30:17, 36:16)

Jednu od utakmica sa najvećim brojem postignutih poena u regionalnoj ligi, večeras je u Štark areni odigrao Partizan Mozzart Bet protiv povratnika u Admiral Bet ABA ligu, MZT Skoplja. Parni valjak je postigao 120 poena protiv MZT, a konačna razlika iznosila je 53 poena.

Od prvog minuta meča, crno-beli su imali kontrolu na terenu. Serija dobrih napada smenjivala se celim tokom meča, a gosti iz Skoplja nisu imali odgovor na rešenja u napadu crno-belih.

Vođstvo je raslo, a do poluvremena prednost je već bila dvocifrena (54:34).

U istom ritmu nastavilo se drugo poluvreme, sa sjajnim procentom šuta za tri poena koji je večeras crno-belima doneo trinaestu pobedu u dosadašnjem toku takmičenja.

Na konferenciji za medije nakon odigranog meča, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je izjavio:

„Od prvog do poslednjeg minuta smo igrali veoma ozbiljno, čestitam igračima na dobroj utakmici i na neverovatnim procentima koje smo imali. Košarka je takva igra da su izgubljene lopte sastavni deo. Ne bi trebalo preterano da se bavimo ovom utakmicom, ispred nas su mečevi koji su veoma važni. Hvala navijačima i ljudima koji su večeras došli, nastavljamo dalje“ , rekao je trener Obradović.

Partizan Mozzart Bet: Vukčević 13, Ledej 5, Avramović 18, Panter 8, Smailagić 24, Papapetru 3, Egzum 9, Naneli 9, Lesor 6, Trifunović 5, Anđušić 6, Madar 14

MZT: Kristevski 7, Bursać 2, Mićović 4, Kefi 14, Robev, Mitevski, Kuk, Ver 10, Abu 4, Stojanovski 16, V. Stojanovski 10, Pandev

Partizan Mozzart Bet 120 : 67 MZT Skopje Aerodrom
Cibona 89 : 98 SC Derby
Zadar 97 : 77 Mornar Barsko zlato
Igokea m:tel 109 : 115 Mega MIS
FMP Meridian 107 : 81 Borac Mozzart
Cedevita Olimpija 102 : 88 Split