Ubjedljiva pobjeda Borca za finale Kupa Republike Srpske

Futsaleri banjalučkog Borca plasirali su se u finale Kupa Republike Srpske.

U prvom polufinalu na završnici u Derventi Borac je sa ubjedljivih 10:3 savladao drugoligaša Čelinca i tako opravdao ulogu favorita.

Borac lako dolazi do 2:0 već poslije devet minuta igre. Pogađao je Slobodan Pejičić. Nakon toga, pogađaju i Munjiža i Ivanagić, pa Banjalučani imaju u 17. minuti 4:0. Do poluvremena, Nebojša Radosavac smanjuje na 4:1 i sa tim rezultatom se odlazi na odmor.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Borac rješava pitanje pobjednika, ako se ono i postavljalo. Pogađa još jednom Ivan Ivanagić, te Igor Mirković. Do 30. minute još dva gola Borca preko Pejičića i Munjiže i Čelincu se spremao težak poraz.

U finišu meča još četiri gola, prvo Vučić smanjuje na 8:2, a onda Emilko Janković vraća na +7, 9:2. Nemanja Vujičić je potom smanjio i na 9:3, ali Nikola Zec u 40. minuti postavlja konačnih Borac - Čelianc 10:3.

Finale je na rasporedu sutra protiv pobjednika duela Radnik - Derventa.