Sloga pružila najbolju partiju, slavila protiv Gračanice (FOTO)

Rukometaši Sloge su u fantastičnoj atmosferi i uz briljantnu igru u dvorani u Osječanima savladali komšijsku ekipu Gračanice rezultatom 35:27. Sloga je imala veliku podršku svojih navijača Vojvoda, a zdušno su ih bodrili djeca prnjavorske Sloge, koji su igrali protiv svjih vršnjaka iz Doboja a zatim ostali da podrže svog imenjaka. Utakmica je zbog vremenskih neprilika morala ponovo u Osječane, iako je prvobitno bila planirana na Stadionu sportskih igara u Doboju.
Sloga je igrala nadahnuto i efikasno u napadu, igrali su odličnu odbranu, a fenomenalan na golu bio je Milutin Bogdanović. Tim Miljana Stanića je pružio jednu od najboljih, ako ne i najbolju partiju ove sezone. Sve je funkcionisalo besprijekorno. Tek u posljednjih osam minuta utakmice dozvolili su gostima da ublaže poraz, u tim trenucima Miljan Stanić pružio je priliku skoro svim igračima sa klupe.
Sloga je od starta krenula jako nošena hukom sa tribina. U petom minutu bilo je 3:3, a onda su Dobojlije dodale gas i sa četiri gola u nizu poveli 7:3. Serijom 3:0 u 12.minutu dolaze do šest golova viška 10:4. U toku je bio 23.minut kada je Sloga došla do najveće prednosti u prvom dijelu susreta 17:10. Na odmor se odlazi sa vođstvom Sloge 18:11.
Nakon nove serije od tri gola u nizu Sloga je u 37.minutu imala velikih devet golova prednosti 23:14. Igrali su kao u transu, pet minuta kasnije dolaze do dvocifrene razlike 26:16. U tim trenucima Gračanica je bila razbijena u paramparčad. Prednost domaćih je samo rasla da bi u 46.minutu iznosila ogromnih plus
13 (30:17). U 53.minutu bilo je 32:20 za Slogu. Gosti su u preostalom vremenu serijom 7:3 ublažili poraz 27:35. Znači ubjedljiva pobjeda Sloge 35:27.
Najzaslužniji za trijumf domaćih bili su golman Milutin Bogdanović sa 16 uspješnih intervencija, od toga je odbranoo jedan sedmerac. Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Radomir Stojanović sa 7, šest golova postigao je Nemanja Peštić, dok su po pet dodali Bojan Tulendić, Stanko Stanković i Dušan Miličević. Kod gostiju najefikasniji su bili Luka Karanović sa devet, te Azer Musić sa 4 gola.

SLOGA - GRAČANICA 35:27 (18:11)

Dvorana: Osnovne škole "Radoje Domanović" u Osječanima. Gledalaca: 200. Sudije: Ivo Bošnjak i Josip Marić (oba iz Mostara). Delegat: Zdravko Petković (Ljubuški). Sedmerci: Sloga 4(3), Gračanica 6(3). Isključenja: Sloga 10, Gračanica 10 minuta. Crveni karton: Sead Dautović (Gračanica) u 47.minutu.
SLOGA: Bogdanović (16 odbrana, sedmerac), Stojanović 7(2), Đorđević 2, Stanković 5, Marković 1, Tulendić 5(1), Bogdan Peštić, Nemanja Peštić 6, Simić, Knežević 2, Miličević 5, Maričić 2, Dejanović, Ristić, Đurić, Bajović (3 odbrane, sedmerac). Trener: Miljan Stanić.
GRAČANICA: Džanbegović (8 odbrana), Šahdanović 3, Hadžizulfić, Tufekčić, Karanović 9, Mehmedović 2, Džinović 1, Bižić (2 odbrane), Mehmedčehajić 2, Trkulja 1, Dautović 3(3), Mehić, Musić 4, Dragičević 2, Ahmetašević, Mešinović (2 odbrane). Trener: Damir Doborac.

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde 30 : 40 Izviđač