Zvornik dobio prvoligaša! Derventa gleda ka Doboju

Futsaleri Jang Bojsa iz Zvornika novi su prvoligaši Republike Srpske u fusalu.

Zvorničani su večeras u Derventi sačuvali prednost iz prvog meča i remijerm 3:3 otišli u Prvu ligu Republike Srpske.

Otišao je Jang Bojs oslabljen u Derventu, bez nekoliko standardnih igrača. Iako su uoči utakmice "ratovali" saopštenjima, prijetili i da neće otputovati na utakmicu, to se nije dogodilo, a ispostaviće se da bi bila i velika greška.

Domaći odlično otvaraju susret i u trećoj minuti preko Milana Brkovića dolaze do vodstva, da bi isti igrač pred sami odlazak na odmor uduplao vodstvo i sa 2:0 se ulazi u drugih dvadeset minuta.

Na startu drugog dijela Novica Marković smanjuje na 2:1, ali uzvraća Marko Radoja pogotkom za 3:1. Nisu uspjeli Dervenćani i pored šansi da zatresu mrežu po četvrti put, a onda ih je u finišu stigla kazna. Prvo u 35. minuti Novica Marković drugim golom vodi Jang Bojs na #.2, da bi konačnih 3:3 postavio Filip Blagojević.

Derventi ostaje nada da će Doboj i pored loše sezone nekako uspjeti sačuvati premijerligaški status, jer bi u tom slučaju oni ušli kao finalista u Prvu ligu.