Kozara porazila Omarsku

Kozara preskočila Omarsku

Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac pred oko dvije stotine gledalaca danas je odigrana utakmica 23. kola m:tel I lige  Republike Srpske u kojoj je Kozara savladala Omarsku sa 4-3.

Utakmica odlično počinje za Kozaru. Popović izvodi slobodni udarac sa trideset metara, najviši u skoku je Babić Nebojša i glavom šalje loptu u mrežu gostiju iz Omarske za vođstvo Kozare već u prvoj minuti. Tri minuta kasnije pokušava Šikanjić nakon prodora, ali lopta odlazi pored gola. U 8. minuti kontranapad Omarske, lopta dolazi do Jaćimovića koji postiže gol i gosti izjednačuju. Samo tri minuta kasnije, srušen je Šikanjić u šesnaestercu Omarske, a sudija Mirić pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca je Glišić koji ponovo dovodi Kozaru u vođstvo. Dva minuta kasnije Šikanjić pokušava glavom nakon ubačaja Glišića, ali je neprecizan. Igra se dinamično između dva šesnaesterca, ali bez većih šansi. U 23. minuti sudija Mirić isključuje rezervnog igrača Omarske Jokića zbog nesportskog ponašanja. U 31. minuti, dobra akcija Kozare, Jandrić odlično upošljava Glišića koji natrčava na loptu i šalje je iza leđa Vujičića i Kozara vodi sa 3-1. Samo što se krenulo sa centra, nova promjena rezultata. Lopta dolazi do Vračara koji je šalje iza leđa Modića i smanjuje zaostatak Omarske. Pokušavaju Jandrić i Rudan, te na drugoj strani Panić, ali rezultat se do poluvremena ne mijenja.

Čim je počelo drugo poluvrijeme Glišić odlično vara odbranu Omarske, ubacuje za Beuka koji jako šutira ali lopta odlazi preko gola. Na drugoj strani pokušava Jaćimović u 57. minuti, ali Modić paradom izbacuje loptu u korner. U 62.  minuti Šikanjić pokušava, odbrana blokira šut, na loptu natrčava Jandrić, ali lopta odlazi preko gola. Na drugoj strani šut Jaćimovića iz daljine završava pored gola. U 68. minuti dobra akcija Omarske, Panić vara Modića i Omarska izjednačuje rezultat na 3-3. Odmah uzvraća Kozara, Šikanjić dobro izvodi slobodni udarac sa dvadesetak metara, ali lopta prolazi tik pored stative. Dva minuta kasnije Jaćimović izlazi pred Modića, šuta, ali Modić brani, pokušava Jaćimpvić ponovo, ali Modić uspijeva da se podigne sa zemlje i spašava svoju mrežu. Uslijedila je kontra Kozare, lopta dolazi do brzonogog Šikanjića koji je šalje u mrežu gostiju i Kozara ponovo vodi od 74. minuta. Pritišće Kozara odbranu gostiju, u 80. minuti odličan prodor Jandrića koji vraća loptu Glišiću, ali Vujičić odbija loptu. Ponovo dolazi lopta do Glišića koji jako šutira, ali je neprecizan. Na drugoj strani pokušava Vračar, ali lopta odlazi pored gola. Rezultat se do kraja utakmice ne mijenja i Kozara dolazi do važne pobjede i bitna tri boda.

Sljedeće subote 15. 4. 20232. godine igraju se utakmice 24. kola m:tel I lige Republike Srpske. Fudbaleri Kozare putuju u Istočno Sarajevo, gdje će im domaćin biti Slavija. Utakmica počinje u 16 časova.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Rudan M., Malbašić A. (od 66. min. Blagojević A.), Glišić D., Jandrić S., Babić N., Šikanjić M., Beuk S. (od 60. min. Čamdžić A.), Popović A. (od 70. min. Sadiković A.), Pljevaljčić O., Dakić M., trener Medović A., klupa: Glišić P., Pliego S., Stojnić S., Matić B., Ilić D.,  Veljkić Đ.

FK Omarska (Omarska): Vujičić L., Ratković M. (od 78. min. Šunić D.,), Zdjelar D. (od 69. min. Romanić Darko), Romanić B., Rastoka M., Grahovac B., Stojnić D., Kopanja N. (od 26. min. Panić V.),   Jaćimović O., Banović L., Vračar M.,  trener: Jelisavac Z., klupa: Jokić M., Jokić Marko, Krecelj A., Radulj N., Marić J.

Drina 2 : 1 Slavija
Ljubić 6 : 3 Željezničar
Radnik 2 : 0 Rudar Prijedor
Famos 2 : 1 Sloboda (MG)
Sutjeska 0 : 2 Zvijezda 09
Tekstilac 0 : 0 Podrinje