Lider Krupa pao u Omarskoj

Slavlje fudbalera Omarske

Veličanstvena pobjeda Omarske protiv lidera prvenstva Krupe. Nošena podrškom navijača koji su i danas ispunili tribine, igrači Omarske su pružili svoj maksimum, igrali veoma borbeno i na kraju zasluženo slavili. Krupa je pokazala da je najbolja ekipa u ligi, ali danas su fudbaleri Omarske bili bolji i pobjedili sa 1:0.

Prelijep fudbalski dan u Omarskoj, pune tribine, navijanje, muška borba obe ekipe, bez puštanja, bez dogovaranja, utakmica kakva vraća vjeru u fudbal i vraća publiku na stadion.

Utakmica je odlučena već u 6.minutu. Rastoka je idealno uposlio Kopanju, koji je umakao odbrani gostiju i savladao istrčalog Damjanovića. Svi su tada očekivali goleadu i niko nije mogao ni pretpostaviti da će to biti konačan rezultat utakmice.

Nakon toga, očekivano, Krupa je preuzela inicijativu, a Omarska se borbeno branila i prijetila iz kontranapada. Iako je Krupa napadala, nije stvorila mnogo stopostotnih prilika. Faktički najbolju priliku Krupa je imala već u 14. minutu kada je Perović izašao sam pred Vujičića, ali je Vujičić sjajno intervenisao i spriječio izjednačenje. Nakon toga, viđena je teška borba, uglavnom na sredini teren bez većih opasnosti. Po završetku poluvremena došlo je do veće gužve i podizanja tenzija. Stiče se utisak da je sudija morao isključiti bar Petrovića iz Krupe, ali se odlučio samo da podjeli po jedna žuti karton. Izazvalo ej to burne reakcije i proteste domaće publike.

U drugom poluvremenu, Omarska je sjajno izgledala na terenu. Krupa je držala loptu, ali je bila bezopasna, a Omarska je stvorila tri stopostotne prilike. Prvo je Vračar u 71. minutu izveo sjajnu solo akciju, izašao sam pred golmana gostiju, ali Damjanović mu ulazi u udarac i brani. Potom sjajna kontra Omarske, Kopanja snažno šutira, ali ponovo brani golman gostiju.

I onda u 84. minutu, Kopanja je ponovo sam pred Damjanovićem, koji ga ruši, a sudija Bokić pokazuje na penal. Penal je izveo Rastoka, ali je njegov udarac sjajno odbranio Damjanović, tako da je golman Damjanović bio najbolji akter kod gostiju i spriječio da se utakmica i ranije odluči.

Na svu sreću, Omarska nije do kraja kažnjena za svoje promašaje i ostalo je 1-0 Za veliko slavlje navijača i igrača Omarske. Ova pobjeda mnogo znači u borbi za opstanak i mnogo znači na polju samopouzdanja nakon nesretnih poraza protiv Slavije i Kozare.

U sledećem kolu, već u srijedu, Omarska gostuje kod odlične ekipe Laktaša, a Krupa dočekuje Kozaru.

Da naša današnja pobjeda bude još veća, pobrinuli su se naši vjerni navijači , članovi i simpatizeri koji su skupili novčana sredstva sa kojima smo isplatili troškove odigravanja današnje utakmice – nalog za službena lica u iznosu od 1800,00 KM.

Omarska – Krupa 1:0 (1:0)

Stadion: Fudbalski stadion Omarska. Gledalaca: 950. Sudije: Stefan Bokić (Bileća). Strijelac: 1:0 Nikola Kopanja (5). Žuti kartoni: Zdjelar, Vračar, Vujičić, Rastoka, Krecelj, Jovičić (Omarska), Dujaković, Babić, Đekić, Lelji, Damjanović, Perović (Krupa).

OMARSKA: Vujičić, Zdjelar (od 77. D. Romanić), Rastoka, Grahovac, Anđić, Stojnić, Kopanja (od 87. Šunić), O. Jaćimović, Banović, Jovičić (od 82. Ratković), Vračar.

KRUPA: Damjanović, Redžić, Babić, Perović, Dujaković, Đekić (od 77. Hadžić), Mitrović (od 46. Ristanović), Penić (od 77. Nikodinović), Petrović (od 63. Krneta), Lelji, Bošnjak (od 63. Mrzić).