Remi Posušja i Širokog

Utakmicu između Širokog Brijega i Posušja obilježila je otvorena igra na obje strane, te je susret u svakom trenutku mogao otići u korist obje ekipe.

Prvu veliku šansu imalo je Posušje u osmoj minuti utakmice kada je Boban šutirao sa osam metara, ali je Josipović nogom spasio svoj gol. Odmah nakon toga prijete i gosti preko Bagarića, ali Kukić brani njegov udarac.

U 19. minuti utakmice Kpan je uputio nevjerovatan volej, ali je pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa. Ovo bi vjerovatno bio najljepši gol ove sezone, da je lopta našla put do mreže.

Za razliku od Kpana dvije minute kasnije Rozić pogađa mrežu Širokog Brijega nakon briljantne asistencije Bobana koji je prvo spustio loptu, a onda je proslijedio Roziću.

U 36. minuti utakmice dvije velike šanse za Široki Brijeg preko Bagarića i Lukića, ali u oba navrata nisu uspjeli da savladaju Kukića. Incijativa domaćih je urodila plodom u 41. minuti kada je Mašić sjajnim udarcem glavom pogodio za 1:1 nakon centaršuta Ćavara. Time je stavljena tačka na kraj jako dobrog prvog poluvremena.

U nastavku utakmice Roca sjajno šutira sa skoro 25 metara, ali je lopta otišla tik pored gola domaće ekipe. U 56. minuti utakmice Josipović sjajno prati igru i spriječava Rozića da dođe do lopte.

Drugo poluvrijeme je bilo dosta siromašnije od prvog, pa je iduća šansa bila tek u 72. minuti utakmice kada je šutirao Milanović, ali lopta ide pored gola.

Kpan je imao još jednu nevjerovatnu priliku u 75. minuti utakmice, a tada je pogodio stativu. Međutim, za brzonogog fudbalera nikako nije bilo sreće da dođe do pogotka u današnjem susretu.

U samom finišu Kadu pada pred golom gostiju, ali sudija nije ni pomislio da pokaže na bijelu tačku, te je konačan rezultat ostao 1:1.

Igman 2 : 0 Leotar
Tuzla City 1 : 2 Sloga Meridian
Zrinjski 4 : 1 Sloboda
Široki Brijeg 1 : 1 Posušje
Borac 1 : 0 Sarajevo
Željezničar 2 : 1 Velež