Raševiću Velež ulepša završetak aktivnog igranja

Fudbaleri Sutjeske i Veleža

Fudbaleri Sutjeske su odigrali svoj prvi kontrolni susret u okviru priprema za nastupajuću sezonu u prvoligaškom karavanu Republike Srpske protiv  premijerligaša Veleža.

Ova revijalna utakmica je imala i svečani karakter, jer se nakon više od dve decenije od aktivnog igranja oprostio Dejan Rašević. N

a istom mestu gde je 2001 godine počeo  svoj fudbalski put,  jedan od najboljih fudbalera u novijoj  istoriji fočanskog fudbala je i okončao svoju karijeru.

Za Sutjesku je odigrao 350 mečeva, postigao 117 golova, u nekoliko navrata nosio kapitensku traku. Osam godina je nastupao i za najeminentnije premijerligaške klubove BiH, Radnik iz Bijeljine, Slaviju iz Istočnog Sarajeva, Banjalučki Borac, Velež iz Mostara, zvorničku Drinu... Odigrao je preko 200 utakmica postigao 60 pogodaka. U sezoni 2011/12 izabran je u najbolju postavu prvenstva, a tada je bio i drugoplasirani na listi strelaca.

Rašević je u oproštajnom meču protiv svog nekadašnjeg kluba odigrao prvih sedam minuta meča, a potom je usledio zvanični oproštaj.

Uz pozdrave i  zagrljaje sa igračima oba tima praćen gromoglasnim aplauzom sa tribina ovaj legendarni fudbaler Fočaka je skoro uplakan napustio teren. U obraćanju  po završetku utakmice istakao je da je svaki kraj tužan, ali i da je veoma srećan jer je iza sebe ostavio velika dela i upečatljiv trag.

-Dosta je emocija, fudbalu sam dosta dao, mislim da mi se to na neki način i vratilo. Zahvalio bih se svom nekadašnjem klubu Veležu što je došao da uveliča moj oproštaj. Dolazak mojih nekadašnjih klupskih kolega iz Mostara je dokaz da sam ostavio lep trag i u dresu „rođenih“. Posebno bih se ovim putem zahvalio i mom matičnom klubu Sutjesci i načelniku opštine Foča, Milanu Vukadinoviću i direktoru studentskog doma Daliboru Pljevaljčiću koji su dali veliki doprinos oko organizacije .Takođe velika zahvalnost i Darku Vojvodiću koji je bio jedan od glavnih inicijatora za odigravanje ove utakmice, a svako i publici i vernim navijačima, svi oni  su doprineli da se osećam srećno i ponosno jer je sve proteklo na najvećem nivou. Fudbal je moja prošlost, sadašnjost i budućnost. Završio sam fudbalsku karijeru, ali ostajem i dalje da radim sa mlađim selekcijama i verujem da ću na njih uspešno preneti svoje bogato iskustvo – zaključio je Rašević.

Po izlasku sa terena Dejanu Raševiću nakon što je nastupio u otvaranju oproštajnog meča su uručeni pokloni. Ispred FK Velež uramljeni dres sa brojem 22 koji je nosio dok je nastupao za „rođene“ mu je darovao predstavnik kluba Veselin Đurasović. Simbolično, članovi omladinskih selekcija Sutjeske , Dejanov sin Jakov i bliži rođak Matej su predali poklon uokvirenu majicu  na kojo je upisana brojka od 350 utakmica i 117 postignutih golova za Sutjesku.

Što se tiče same utakmice, Sutjeska je u prvih tridesetak minuta dobro parirala Mostarcima, napravila i nekoliko povoljnih prilika.

Velež je u 31. minutu praktično iz prve ozbiljne šanse doša do vođstva. Preuzeo  je inicijativu, ali mreže su mirovale pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Mostaraca. Nastavak utakmice pripao je Veležu u 52. minutu sudija Kovačević je dosudio kazneni udarac za goste ali šut Džafića sa 11 metara je odbranio Dabić. Ipak u 68. minutu ponovo glavni sudija pokazuje na belu tačku , a ovaj put Puce je bio precizan za konačnih 2:0 za Velež.

Sutjeska (F) – VELEŽ (M) 0:2 (0:1)

Stadion: Gradski. Gledalaca:300. Sudija: Luka Kovačević (Foča) Strelci: Anđušić 31. i Puce 68. minut iz penala (Velež)

Sutjeska (F) – Dabić, Đ. Milutinović, Vladičić, Mihajlović, Gagović, Mitrašinović, D. Mojović, Ristović, Rašević, Sekulić, N. Mojović. Još su igrali: Radović, Šupić, Bjelogrlić, Ružić, N. Milutinović, Obrenović

Velež(M) – Hadžukić, Oreč, Zvonić, Hrkač, Šturm, Mlinarić, Halilović, Šukalo, Kranjc, Džafić, Anđušić      Još su igrali: Ribić, Muminović, Škrijelj, Mahmić, Dović, Vukčević, Vehabović, Kadrić, Leau, Puce, Milak.