Blažević za prekid crne serije

Zvijezda 09 - Sloga, Doboj 1:0

U utakmici četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Zvijezda 09 je savladala ekipu Sloge sa 1:0.

Domaći su bolje otvorili utakmicu, ali se na prvu pravu šansu čekalo, čak do 26. minute utakmice kada je nakon kornera Jelovac otklonio opasnost pred golom Zvijezde.

Do kraja prvog dijela Redžić je šutirao sa 20-tak metara, ali ni to nije razdrmalo zaista loše prvo poluvrijeme između ova dva tima.

U nastavku, gosti bolje otvaraju utakmicu, ali prvu pravu šansu prave domaći. Maksimović je centrirao sa desne strane, a Godsvil je šutirao u golmana gostiju.

U 63. minuti utakmice, jedan od napadača Sloge je izašao u situaciju jedana na jedan, ali je Jelovac odbranio. To je ujedno bila i najbolja prilika na susretu.

Do kraja domaći su prijetili u još dva navrata, a prvo je u 77. minuti utakmice Godvill je šutirao sa 15 metara, ali lopta ide pored gola. Sedam minuta kasnije velika prilika ponovo za Zvijezdu 09, Danonski je šutirao, ali je pogodio prečku.

Na kraju konačan rezultat od 1:0 stigao je u 86. minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je Emanulah Blažević.

Zvijezda 09 – Sloga 1:0 (0:0)

Ugljevik.Stadion: *GRADSKI STADION* UGLJEVIK. Gledalaca: 0. Sudije: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor) [Glavni], Enes Đozić (Sarajevo) [Pomoćnik], Dženan Milić (Sarajevo) [Pomoćnik], Strijelci: Emanullah Blažević 86', [Zvijezda 09 (ES Stanišići)]; Žuti kartoni: Krsta Đorđević 40', Miloš Ostojić 37', Aleksa Paić 67', Goran Milovanović 78', Saša Tomanović 80', Novica Maksimović 90', Nebojša Gavrić 90', [Zvijezda 09 (ES Stanišići)]; Siniša Dujaković 32', Milan Milanović 26', Srđan Grabež 81', [Sloga (Doboj)];

Zvijezda 09 : Milan Jelovac (G) , Saša Tomanović (K) , Aleksa Raca (62. Zoran Danoski), Stefan Veličković , Godswill Kwabla Selorm Vadze (89. Nebojša Gavrić), Goran Milovanović , Miloš Ostojić (62. Aleksa Paić), Petar Karaklajić (82. Muyedeen Kayode Saliman), Krsta Đorđević (62. Emanullah Blažević), Dajan Ponjević , Novica Maksimović

Sloga: Nemanja Šćekić (G) , Miloš Nikolić , Danilo Šipovac (46. Pavel Baranov), Ajdin Redžić , Zoran Karać (79. Staša Baštić), Đorđe Milojević (90. Andrej Bosnić), Siniša Dujaković (79. Vasilije Perković), Dejan Popara (85. Uglješa Stevanović), Milan Milanović (K) , Srđan Grabež , Dejan Vidić

Zvijezda 09 1 : 0 Sloga
Borac 4 : 1 Igman
Posušje 1 : 0 Željezničar
Tuzla City 1 : 2 Sarajevo
Velež 1 : 1 Široki Brijeg
Zrinjski 3 : 1 GOŠK