Borac porazio Igman

Borac, Banja Luka

Banjalučki Borac je u 4. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao na svom terenu Igmana iz Konjica u jednoj prilično sadržajnoj utakmici, 4:1.

Ono što je odlika ove utakmice je bila zaista aktivna igra, čak 31 minutu u prvom poluvremenu, i svega 12 faulova, po šest na obje strane.

Borac kreće sa dvije dobre prilike, prvo Vasilija Terzića, Ćeman brani, a onda minutu kasnije i Hoze Kortes ide lopta van okvira gola. Na prvu šansu gostiju čekalo se do 20. minute, a onda dvije fenomenalne. Mirsad Ramić prvo šutira, ne uspijeva pogoditi, ali se lopta odbija do Ivana Đorića, kojem Milan Mijatović ponovo brani udarac.

Što nisu uradili tada, gosti iz Konjica su uradili u 25. minuti utakmice. Mirsad Ramić je ostavio povratnu loptu za Armina Bešagića, a zadnji vezni Igmana sjajnim volej udarcem pogađa za vodstvo Igmana. Radost tima Dženisa Ćosića je trajala svega minutu jer na drugoj strani uzvraća Milan Makarić. Šutirao je Stefan Fićović, Aldin Ćeman odbranio, ali odbija loptu Milanu Makariću koji postiže svoj prvi gol.

Sve do finiša prvog poluvremena nismo gledali neka veća uzbuđenja od tada, a onda prvo sjajna šansa za Davida Čavića koju ne realizuje, a onda i gol. Bila je to treća minuta sudijske nadoknade, Zoran Kvržić šutira, a Milan Makarić je na pravom mjestu i raduje se po drugi put za vodstvo Borca na poluvremenu 2:1.

Borac otvara drugo poluvrijeme sa dvije dobre šanse, ali prvo Čavić šutira pored gola, a onda i Ćeman brani šut Makarića. Na drugoj strani šut Hebibovića ide pored gola.

U 69. minuti Borac je praktično riješio pitanje pobjednika u ovom meču. Sjajnu partiju Milan Makarić je zaokružio asistencijom za gol Hoze Kortsa, a onda u 75. minuti David Čavić ovjerava pobjedu svoje ekipe pogotkom za 4:1.

Zvijezda 09 1 : 0 Sloga
Borac 4 : 1 Igman
Posušje 1 : 0 Željezničar
Tuzla City 1 : 2 Sarajevo
Velež 1 : 1 Široki Brijeg
Zrinjski 3 : 1 GOŠK