Milenko Bošnjaković: Sami sebe saplićemo

Milenko Bošnjaković

Fudbaleri Tuzla siti poraženi su večeras na Grbavici u utakmici petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Željezničara..

Željezničar je slavio trijumf rezultatom 3:1, a trener Tuzla siti Milenko Bošnjaković na press konferenciji nakon meča obratio se medijima.

- Ne znam ni ja šta bih rekao, šta igrati kako se suprotstaviti, ne možeš predvidjeti autogol u trećoj i crveni karton u 46. minuti. Ja svojim igračima ne zamjeram, nijedan minus neće imati kod mene. Želji čestitam, dobili smo, nismo čuvali rezultat, bili smo hrabri, željeli smo da se potučemo sa Željom za bodove, pokušali smo izjednačiti, primili smo gol i to je to, kazao je Bošnjaković i istakao kako smatra da je njegov tim na početku sezone zaslužio više.

- Mislim naravno da smo zaslužili više od trenutnog broja bodova. Protiv Sarajeva smo smušeno ušli u prvo poluvrijeme, ovdje također. Žao mi je momaka i ljudi koji vode klub zbog tri poraza, ističe Bošnjaković.

Otkrio je i zašto je promiješao sastav.

- Prvi put je danas promijenjena ekipa, Dušan Hodžić je desni bek, a Nenad Nikić je jedini lijevi bek u ekipi. Dino Ćorić je zamijenjen na poluvremenu protiv Sarajeva jer je imao povredu prepone. Četiri kola su iza nas, Huso Karjašević je osjetio virozu u hotelu, dobio temperaturu, nismo htjeli da se zatvaramo već smo angažovali ofanzivnu ekipu, zaključio je trener Tuzla sitija.

Zrinjski 5 : 3 Zvijezda 09
Široki Brijeg 2 : 0 GOŠK
Sarajevo 1 : 0 Velež
Željezničar 3 : 1 Tuzla City
Igman 2 : 1 Posušje
Borac 5 : 0 Sloga