Kozara ne popušta

Kozara sigurna protiv Ljubića

U utakmici 4. kola m:tel I lige  Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – FK Ljubić (Prnjavor) odigranoj danas na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci pred oko dvije stotine gledalaca. fudbaleri Kozare slavili su sa 3-1 i zabilježili treću pobjedu u prvenstvu.

Tek što se krenulo sa centra, pokušava Bogučanin, ali njegov šut hvata golman Ljubića. U 14. minuti, nakon nezgodnog starta na njega Bogučanin zbog povrede mora napustiti teren, a ubrzo i hitnom pomoći biti prebačen u gradišku bolnicu. U igru ulazi Asentić  i igra se nastavlja. Žižak u 21. minuti prebacuje Kozarin gol nakon dobrog napada Ljubića. U sljedećoj minuti Asentić prodire po desnoj strani, Stupar istrčava i ostavlja prazan gol, ali Asentić prejako centrira i lopta ne dolazi do Rastoke koji je sam u petercu gostiju. U 33. minuti Modić pokušava iz slobodnog udarca, ali Stupar izbacuje u korner. Polušava Bokić nakon kornera, ali lopta odlazi preko gola. U 37. minuti korner za Kozaru, lopta prelazi pored druge stative, a Modić je sigurno šalje u mrežu i Kozara vodi sa 1-0. Prijeti Ljubić pet minuta kasnije preko Stamenkovića, ali njegov šut završava zamalo pored gola. Napada Kozara, Bokić nakon prodora odlično upošljava Asentića, ali Stupar interveniše i izbacuje loptu u korner. Pokušava Ljubić da uzvrati, ali se rezultat do kraja poluvremena ne mijenja.

Tek što se krenulo sa centra, pokušava Bokić, ali je Stupar na mjestu. U 57. minuti lopta dolazi do Rastoke koji je šalje u mrežu Ljubića i povećava prednost Kozare na 2-0. U 64. minuti kontra Ljubića, Grahovac izlazi sam pred Kačavendu, ali ovaj majstorski zaustavlja njegov udarac. U 70. minuti ponovo pokušava Bokić, ali je Stupar ponovo na mjestu. Vješt kontrolišu fudbaleri Kozare igru i u posljednjim minutama Asentić dribla golmana koji ostavlja prazan gol, ali mu šut nakon poteza viška blokira odbrana. Igrao se treći minut nadoknade, Pepić neoprezno starta na Milanovića i sudija Đukić svira najstrožu kaznu za goste iz Prnjavora. Siguran izvođač je Žižak i smanjuje rezultat na 2-1. I dok publika na Gradskom stadionu čeka posljednji zvižduk sudije  Đukića, Kozara kreće sa centra, Bokić bježi odbrani gostiju i postiže gol za Kozaru i postavlja konačnih 3-1.

Sljedeće subote 9. 9. 2023. godine igraju se utakmice 5. kola m:tel I lige  Republike Srpske. Fudbaleri Kozare će put Nevesinja gdje će im domaćin biti ekipa Veleža.  Utakmica počinje u 16 časova i 30 minuta

FK Kozara (Gradiška): Kačavenda L., Sarajlić I. (od 46. min. Pljevaljčić O.), Modić A. (od 52. min. Popović A.), Hong J., Bokić J., Rastoka M., Delić A. (od 46. min. Jandrić S.), Bogučanin D. (od 14. min. Asentić L.), Veljkić Đ. )od 46. min. Bubić Ž.), Sadiković A., Pepić D., trener Medović A., klupa: Glišić Tešić P., Ilić D., Divjan M.

FK Ljubić (Prnjavor): Stupar A., Radaković S., Mišić M. (od 62. min. Grahovac S.), Milanović J., Žižak A., Banjac D., Babić N., Stupar M., Vidović N., Komljenović D. (od 60. min. Subić D.), Stamenković U. (od 60. min. Jugović D.), trener: Stanivuković M., klupa: Živković J., Radonjić N., Žižak B., Brus B., Šumar LJ., Jevtić M.

Sloboda 0 : 5 Rudar Prijedor
Slavija 2 : 0 Romanija
Modriča 1 : 2 Velež
Kozara 3 : 1 Ljubić
Borac 0 : 3 Radnik
Drina 0 : 3 Željezničar