Gošk odnio bodove sa Grbavice

U utakmici sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Željezničar je ugostio ekipu NK GOŠK. Konačan rezultat utakmice glasio je 3:2 za goste iz Gabele.

U prvom poluvremenu Plavi su diktirali tempo na otvaranju utakmice, a na prvu pravu šansu se čekalo do 11. minute utakmice kada je Drljo pokušao iz prve da pogodi, ali je lopta otišla pored gola.

Nekoliko minuta kasnije pokušao je i GOŠK preko Ramljaka, ali je Muftić odlično odbranio.

Igrala se 33. minuta utakmice kada je Željezničar stigao do vodstva. Nakon što je udarac Drlje izblokiran, na loptu je natrčao Nedim Mekić i pogodio za 1:0.

Do kraja prvog dijela promjene rezultata nije bilo, te je ostalo 1:0 na pauzi.

Ipak, u drugom poluvremenu GOŠK je bio mnogo bolji protivnik, te je Denis Ćorić sa nekoliko izmjena u potpunosti "prelomio" ovaj meč.

Mogao je Krpić riješiti pitanje pobjednika već u 51. minuti utakmice kada je izašao jedan na jedan sa Bobićem, ali Bobić je odlično odbranio.

Ekipa iz Gabele je stigla do izjednačujućeg pogotka u 61. minuti utakmice, kada je iz slobodnog udarca majstorski pogodak postigao Dino Skorup.

Veliki preokret GOŠK-a stigao je već u 76. minuti utakmice kada je Hasukić pretrčao Aleksandra Kosorića i sjajnim udarcem matirao Vedada Muftića za 2:1.

Do kraja utakmice Željezničar je mogao doći do izjednačujućeg pogotka preko Amoe, ali je fudbaler iz Gane bio neprecizan. Za razliku od Amoe, Plavi su uspjeli doći do 2:2, a strijelac pogotka bio je džoker sa klupe Plavih, Dženan Haračić.

Pobjedonosni pogodak za 3:2 u utakmici prepunoj preokreta i po teškom terenu bio je Luka Nižić u sedmoj minuti sudijske nadoknade i tako donio tri boda gostujućoj ekipi.

Široki Brijeg 2 : 1 Zvijezda 09
Sarajevo 1 : 0 Zrinjski
Željezničar 2 : 3 GOŠK
Igman 2 : 4 Velež
Sloga 2 : 1 Tuzla City
Borac 1 : 0 Posušje