Borac slavio u Tuzli

Borac , Banja Luka

U drugoj utakmici osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Borac je savladao Tuzla siti rezultatom 2:1 na stadionu Tušanj.

Ovaj susret obilježili su izuzetno teški uslovi za igru, jer je kiša neprestano padala na početku utakmice, a tek renovirani travnjak na Tušnju je bio potpuno natopljen vodom.

Ipak, to nije spriječilo domaće da krenu ofanzivno, pa je prvu veliku šansu imao Irfan Hadžić u devetoj minuti utakmice, ali Mijatović je odlično odbranio.

Hadžić je nastavio prijetiti u 11. i 12. minuti, ali njegovi udarci nisu pronalazili put do mreže Banjalučana.

U 16. minuti utakmice pokušao je i Bihorac, ali ponovo je Mijatović bio na visini zadatka.

Sve promašaje Tuzla sitija kaznio je Damir Hrelja koji se nakon auta odlično snašao u kaznenom prostoru i pogodio po prvi put u dresu Borca za 1:0. Igrala se 26. minuta.

Samo tri minute kasnije Borac postiže i svoj drugi pogodak, a ovoga puta nakon centaršuta Kvržića gol postiže Lukić i tako iz dvije prilike Borac uspijeva doći do dva pogotka.

Do kraja prvog poluvremena promjene rezultata nije bilo, te je konačan rezultat prvog dijela glasio 2:0.

Imala su oba tima u drugom dijelu po nekoliko šansi, a golmani su bili na visini zadatka. Naročito se to odnosi na Mijatovića, koji je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama spriječio Tuzlake da dođu do gola.

U 60. minuti, Makarić je imao šansu da završi posao, no nakon njegovog udarca Bihorac je izbacio loptu sa gol linije pa je ostalo 2:0. Desetak minuta kasnije, Hrelja zaobilazi golmana domaćih i šutira, ali lopta se u lokvi zaustavlja i Borac ne dolazi do novog gola.

Nekoliko minuta kasnije, Makarić zbog problema sa natopljenim terenom nije uspio šutirati, a onda je i Tuzla stigla do gola. Igrala se 77. minuta kada pogađa mladi Hamza Redžić nakon ubačaja Hodžića, čime se vraća neizvjesnost u utakmicu.

Teren je međutim bio pretežak da bi domaći tim napravio adekvatan pritisak. Najbolju šansu u 88. minuti je imao Jašaragić, ali njegov udarac je izblokiran. Meč je tako okončan pobjedom gostiju.

Ovom pobjedom, Borac je na tabeli preskočio Sarajevo i ima 15 bodova, bod manje od lidera Širokog Brijega, sa kojim se na Pecari sastaje u srijedu.

Zvijezda 09 0 : 2 Posušje
Tuzla City 1 : 2 Borac
Velež 4 : 2 Sloga
GOŠK 4 : 0 Igman
Zrinjski 2 : 1 Željezničar
Široki Brijeg 1 : 0 Sarajevo