Nermin Bašić: Srećo, gdje si?

Nermin Bašić

Utakmicom Zrinjskog i Željezničara stavljena je tačka na 8. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine, a pobjedu je slavio Zrinjski rezultatom 2:1.Plemići su do trijumfa došli nakon preokreta kreiranog u finišu utakmice golovima Jakovljevića u 78. minuti te Mišića u sudijskoj nadoknadi.

Trener Željezničara Nermin Bašić bio je u nevjerici nakon meča.

- Zaista nevjerovatno, imali smo nekako rezultatski utakmicu, borili smo se, izgarali smo na terenu zaista, sve smo stavili u tu defanzivu, previše smo se povukli nazad, ali jednostavno Zrinjski je danas bio dominantan u posjedu. Jako dobre i kvalitetne igrače ima. I ponovo 90 i neka minuta, zaista nemamo sreće. Ne znam šta se dešava, evo već treća utakmica da u 90 i nekoj minuti primamo gol. Mislim da smo danas mogli odnijeti jedan bod, po borbi i zalaganju, kako je ekipa izgledala moglo je biti i nije, ali ništa, težak udarac opet. Hajde kad primite gol u nekoj normalnoj minuti, ali ove 90-te plus baš vas razaraju, razaraju, rekao je Bašić za Arena Sport i dodao:

- Ništa, nemamo puno vremena žaliti, moramo se okrenuti, u četvrtak imamo utakmicu Kupa, a onda ponovo u ponedjeljak probati se rezultatski izvaditi. Ne preostaje ti ništa drugo, džaba plakati, džaba sve, jednostavno mislim da ono što je dobro bilo danas jeste da smo se borili, momci su izgarali na terenu i to je jako bitno za ovu utakmicu bilo, da su momci željeli, nisu imali sreće i to je to. Čestitam Zrinjskom na pobjedi i idemo dalje, zaključio je Bašić.