Negostoljubiva Modriča

Domaći igrači su bili svjesni da u ovom meču nemaju šta da traže sem pobjede. Svaki drugi rezultat bi im već sada dobro utabao put u niži rang takmičenja.

Danas su bili efikasni, borbeni i odgovorni i sa četiri gola ispratili su goste kući.

Povela je Modriča u 21. minuti golom Omerhodžića. Taj pogodak im je donio sigurnost, pa su u nastavku sureta bili mnogo sigurniji.

U drugom dijelu gledali smo još bolju i agresivniju Modriču. Poveli su oni sa 3:1, pa mirno utakmicu privodili kraju.

Ipak u samom finišu gledaoci su vidjeli još dva gola. Kušljić iz Modriče i Bogučanin fudbaler Kozare tresli su mrežu, pa je konačan rezultat bio 4:1 za Modriču.

Modriča - Kozara 4:1 (1:0)

Modriča. Stadion: Dr Milan Jelić. Gledalaca: 50. Sudije: Mario Jelić (Banja Luka) [Glavni], Aleksandar Milaković (Banja Luka) [Pomoćnik], Milan Dujaković (Banja Luka) [Pomoćnik], Strijelci: Mahir Omerhodžić 21', Darko Ilić 49', Dragan Jolović 59', Aleksandar  Kušljić 90', [Alfa (Modriča)]; Denis Bogučanin 90', [Kozara (Gradiška)]. Žuti kartoni: Mahir Omerhodžić 44', ALEKSANDAR KUŠLJIĆ 68', Petar Šoškić 90', [Alfa (Modriča)]; Danilo Ilić 16', Srboljub Jandrić 85', [Kozara (Gradiška)];

Modriča: Aleksa Kertić (G) , Stefan Pljevaljčić (K) , Dragan Jolović , Aleksandar KuŠljiĆ , Petar Šoškić , Mahir Omerhodžić (74. Marko Kostadinović), Perica Mićić , Darko Ilić (74. Dejan Limić), Nemanja Kojić (46. Sergej Manojlović), Rado Radić (84. Jovan Sjenčić), Nebojša Prljeta (84. Sumo Samjuel Maksvel)

Kozara: Luka Kačavenda (G) , Živko Bubić , Pero Tešić , Jovan Bokić , Danilo Ilić (62. Srboljub Jandrić), Ammar Delić , Nikola Angeleski (46. Denis Bogučanin), Djordje Veljkic (62. Ognjen Pljevaljčić), Admir Sadiković , Duško Pepić (K) , Luka Asentić (73. Kazuhiro Takahaši)

Sutjeska 2 : 0 Sloboda
Željezničar 4 : 0 Omarska
Radnik 2 : 1 Famos
Ljubić 1 : 0 BSK
Velež 2 : 5 Laktaši
Romanija 0 : 1 Leotar