Glasinac 1936 nakon preokreta do trijumfa

Dosta teže nego što se očekivalo fudbaleri Glasinca su stigli do pobede protiv žilave ekipe Mladosti.

Gačani su se prvi radovali u ovom susretu, igrao se 31. minut kada je nakon jednog brzog kontranapada Sudžum savladao nemoćnog Krunića.

Pri  vođstvu gostiju se otišlo na odmor, a otvaranje drugog dela i prvih dvadesetak minuta bilo je dovoljno Sokočanima da naprave potpun preokret i stignu do novih bodova.

U 51. minutu sudija Lazić je pokazao na belu tačku a siguran sa jedanaest metara bio je najbolji igrač utakmice Luka Novosel, samo četiri minuta kasnije ponovo je isti napadač domaćeg tima doneo vođstvo Glasincu 1936 , a konačan rezultat je postavio „ rezervista „ Marić u 63. minutu za konačnih 3:1.

II LIGA Republike Srpske  -Istok

GLASINAC 1936 – MLADOST (G) 3:1 (0:1)

Stadion: Bara. Gledalaca: 50. Sudija : Boško Lazić (Bijeljina) 7. Strelci: L. Novosel 51. i 55. Marić 63. minut (Glasinac 1936) Sudžum 31.minut  (Mladost) Žuti kartoni: Mrković, Elek, Slijepčević (Mladost)

GLASINAC 1936 – Krunić 6,5, Čortan 6 (od 55. Gladanac 6) Vuković 6 (od 55. Marić 7) Pajević 7, Deurić 7, St. Novosel 6,5, L. Novosel 7,5, Škobo 7, Lizdek 7, Lončarević 6,5, Pejanović 7.

MLADOST (G) – Matković 6, Avdalović 6, Ćeranić 6, Mrković 5,5, Kandić 6, Lozo 5,5 (od 80. Krstojević -) Elek 6, Slijepčević 6 (od 70. Šarenac -) Nikolić 6, Žarković 6 (od 87. Filipović-) Sudžum 6,5.

Igrač utakmice: Luka Novosel (Glasinac 1936 )

Drina HE 2 : 3 Jedinstvo (B)
Vlasenica 0 : 1 Mladost (R)
Guber 1 : 3 Jedinstvo (R)
Podrinje 1 : 0 Stakorina
Proleter 2 : 0 Hercegovac
Zadrugar 2 : 1 Ilićka 01
Rudar 1925 0 : 3 Budućnost