Zvezda pregazila Asvel

Crvena zvezda - Asvel

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Asvel u prvoj utakmici nove sezone Evrolige rezultatom 94:73.

U krcatoj “Štark Areni” crveno-beli su odigrali sjajnu utakmicu, krenuli silovito nošeni sjajnom atmosferom otvorili su utakmicu šutem za tri poena 6-6 i praktično već tada usmerili utakmicu u pravom smeru. Prednost je iz minuta u minut rasla do maksimalnih +22, ali je ekipa ASVEL-a pokazala da je čvrst rival, pretila je francuska ekipa u drugom poluvremenu prišla i na -12 ali su crveno-beli uvek uzvraćali trojkama ili dobrim rešenjima u napadu.

Sjajnoj atmosferi pri povratku u najveću dvoranu na Balkanu doprinela su mnoga poznata lica, naši BorišaSimanić, Novak Đoković, pa Stefan Marković koji je dobio ovacije na poluvremenu i dres kao uspomenu na sjajne dve godine u crveno-belom dresu!,

Najefikasniji je u pobedničkoj ekipi bio Šabaz Nejpir sa 21 poenom, dok je Rokas Gedraitis dodao 17. Kod Asvela je Žofri Lovernja imao 18 poena, a po 13 su dodali Skot, De Kolo i Luvavu-Kabaro.

CRVENA ZVEZDA – ASVEL 94:73 (29:18, 23:13, 17:24, 25:18)
Beogradska arena.
Gledalaca: oko 19.000;
Sudija: Fernando Roša, Karmelo Paterniko, Pjotr Pastusjak.

Crvena zvezda Meridianbet: Lazarević -, Teodosić 3, Hanga 7 (4sk, 3as, 2uk), Mitrović 9, Lazić 6, Simonović 14, Nejpir 21 (5/8 za tri), Tobi -, Ilić 5 (5sk), Nedović 12 (3sk, 3as), Giedraitis 17 (5sk, 4as, 2uk), Kuzmić -.

ASVEL: Skot 13, Li 7 (9as, 3sk, 2uk, 4iz), Lovernj 18 (6sk), Luvavu 13, Dalo -, E. Džekson -, De Kolo 13 (5as), Egbunu 7, Fal -, Ndijaje -, Noam -, F. Džekson 2.

Trener Duško Ivanović:

„Veoma bitna utakmica i pobeda za nas. Svaki put je prva utakmica teška i opasna. Sve smo napravili pozitivno, odigrali smo odlično poluvreme, uz izuzetne procente šuta za tri poena. Pobedili smo, ali je jasno da moramo da budemo bolji, moramo da napredujemo. Neće svakog dana biti ovakvi procenti šuta“, rekao je Ivanović i dodao:

“Igrači su bili svesni koliko je ovo bila opasna utakmica. Imali su izuzetnu energiju na terenu, u prvom poluvremenu zaista odlični. Bila su tri-četiri zaista teška propusta, ali u sledećim utakmicama moramo da popravimo našu odbranu. Moramo mnogo bolje u odbrani i strpljivije u napadu“ rekao je Ivanović na konferenciji za novinare.

Crveno-bele u nedelju očekuje derbi 2.kola ABA lige protiv Cedevita Olimpije u promenjenom terminu od 19.45 časova u Areni, a naredni meč u Evroligi crveno-bele očekuje u Kaunasu narednog petka.