Maglajlije na krilima Đorđa Bosića savladali Slogu

Rukometaši Sloge su poraženi na svom terenu u komšijskom  derbiju od ekipe Maglaja rezultatom 23:26. Golman Maglaja inače Dobojlija zaključao je svoj gol pogotovo u drugom poluvremenu i on je najzaslužniji za trijumf svog tima. Dobojlije su ispustile veliku prednost, u drugom poluvremenu Sloga je postigla samo osam golova. Kuriozitet ove utakmice da je od osam sedmeraca realizovan samo jedan, po tri na obje strane odbranili su golmani, dok je jedan šut Maglajlija završio na prečki. Dobru rolu imao je i domaći čuvar mreže Milutin Bogdanović.
Utakmicu odlično otvaraju gosti kada prave seriju 4:0. Prvi gol Sloga postiže u šestom minutu preko Stanka Stankovića. Gosti su držali tri četiri gola razlike sve do 16 minuta kada domaći dolaze na gol zaostatka 7:8. U 25.minutu tim Dejana Vasilića prvi put dolazi u vođstvo 12:11. Serijom od tri gola u nizu u finišu prvog dijela Sloga stiže do plus tri 15:12. S tim rezultatom se otišlo na odmor.
U nastavku golmani sa obje strane branili su udarce sa sedam metara. Domaći tim je otvorio drugi dio sa dva gola i računajući prvi dio serijom 5:0 došli do vođstva 17:12. A onda je došlo do pada u igri, nisu realizovali napade, promašivali su dobre sutuacije a nesavladiv je bio pomenuti Đorđe Bosić. Maglajlije serijom 9:1 u 45.minutu dolaze do tri gola viška 21:18. Sloga u tim trenucima se vraća u igru oni tada postižu četiri uzastopna gola za preokret 22:21 (51.minut). A onda ponovo gosti preuzimaju igru, Sloga do kraja meča postiže samo jedan gol i poraz je bio neizbježan. Na kraju trijumf Maglaja 26:23.
Najzaslužniji za pobjedu gostiju izvrsni golman Đorđe Bosić 27 odbrana, od toga tri sedmerca, te Edo Mehinagić i Amar Kendić sa po šest golova. U redovima Sloge Milutin Bogdanović je imao 16 odbrana, skinuo je tri sedmerca. Najubojitiji u domaćem taboru bili su Stanko Stanković sa 8 i Dušan Miličević sa 6 golova. U narednom kolu Sloga gostuje ekipi Vogošće.

SLOGA - MAGLAJ 23:26 (15:12)

Dvorana: Osnovne škole "Radoje Domanović" u Osječanima. Gledalaca: 50. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (oba iz Visokog). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor). Sedmerci: Sloga 4(1), Maglaj 4(0). Isključenja: Sloga 12, Maglaj 6 minuta.
SLOGA: Milutin Bogdanović (16 odbrana, 3 sedmerca), Mihailo Ristić, Radomir Stojanović, Jovan Todorović 1(1), Stanko Stanković 8, Vladan Marković, Bojan Tulendić 2, Mario Ćulum, Dario Đenadija 3, Đorđe Ristić, Ilija Krajina, Dušan Miličević 6, Rajko Maričić, Danilo Ristić 3, Božidar Bajović. Trener: Dejan Vasilić.
MAGLAJ: Edo Mehinagić 6, Ajdin Bosor, Tarik Suljaković, Amar Kendić 6, Selman Velagić, Emir Bajaktarević, Adi Omeragić 4, Tarik Karabegović 1, Emir Delić, Alen Ridžal 1, Boris Bosić 3, Ali Muhamed Omerović, Đorđe Bosić (27 odbrana, 3 sedmerca), Amar Hasić, Damir Kadrić 4, Haso Ćosić 1. Trener: Miljan Stanić.

Hercegovina 23 : 24 Borac M:TEL
Vogošća 27 : 27 Leotar
Maglaj 24 : 24 Gračanica
Konjuh 38 : 28 Čapljina
Sloboda 29 : 31 Izviđač
Sloga 33 : 33 Goražde