Sreća na strani Veleža

Zvijezda 09

Fudbaleri Zvijezde 09 i Veleža podijelili su po bod u utakmici 12. kola Premijer lige BiH odigravši 0:0 u Ugljeviku

Ušla je Zvijezda 09 sa dosta više energije u ovaj meč i pokušavala da zaprijeti Hadžikiću. Ipak, nekako su ti pokušaji bili suviše mlaki, da bi se ozbiljnije priprijetilo Veležu. Odličnu šansu imao je  Vadze, ali lopta pogađa vanjski dio mreže. Igralo se prilično brzo i dinamično u prvom poluvremenu, ono što je bilo dobro za prvi dio prvog poluvremena da nije bilo ni previše prekršaja i prekida igre, tako da je utakmica uspjevala da se razvije i ritam nije ‘ubijen‘.

Na prvu šansu Veleža čekalo se 25. minuta. Asmir Suljić je gurnuo loptu za Guliašvilija, on šutira pored stative.

Ipak, kako se bližio kraj poluvremena, tako je i sve više utakmica prekidana, dosta takozvanih sitnih prekršaja, pa nismo mnogo toga ni vidjeli do kraja prvih 45 minuta.

U nastavku susreta na terenu je mnogo bolja Zvijezda 09 i mnogo bliža pobjedi, ali Velež treba da se zahvali Osmanu Hadžikiću i Anti Hrkaću zašto nije tako. Igrala se 66. minuta meča kada je u sjajnoj šansi Novica Maksimović. Dobio je veteran Zvijezde 09 loptu u visini penala, sam, mogao je da bira gdje će da šutira, snažno je raspalio po lopti, ali Osman Hadžikić fenomenalnom intervencijom čuva svoju ekipu. Desetak minuta kasnije još jedna velika šansa za domaće. Izašao je Krsta Đorđević sam na Hadžikića, lijepo ga "bocnuo", ali pred gol linijom loptu stiže Ante Hrkać i klizećim startom je izbacuje u korner.

Mogao je na kraju Velež i do pobjede. Tarik Šikalo je u dobroj šansi nakon što je sačekao loptu na vrhu kaznenog prostora, ali šutira preko gola.

Na kraju, ostalo je 0:0, za peti bod Zvijezde 09 u sezoni, dok Velež sada ima 19.

Zvijezda 09 0 : 0 Velež
Tuzla City 2 : 2 GOŠK
Posušje 2 : 2 Zrinjski
Borac 1 : 0 Široki Brijeg
Sloga 3 : 0 Sarajevo
Igman 2 : 0 Željezničar